Як зменшити розмір файлу jpg онлайн – сервіси для стиснення фото

914

Доброго дня. Обіцяв і публікую інструкцію, як зменшити розмір файлу jpg онлайн без втрати якості фото і безкоштовно. Розглянемо кілька сервісів, які виділяються серед маси аналогів простим інтерфейсом і можливістю тонкої настройки параметрів оптимізації.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Навіщо це потрібно?
 • Стиснення фото в CompressJpeg
 • Як стиснути файл JPG онлайн в ImgOnline

Навіщо це потрібно?

Стискати картинки доводиться в таких випадках:

 • для вставки на сайт, щоб сторінка мала невеликий “вага” і завантажувалася швидше. На своєму прикладі хочу підтвердити той факт, що ресурси з не оптимізованими файлами можуть дуже довго запускатися в браузері. А це викликає незадоволення відвідувачів. Тому, краще зменшити розмір jpg онлайн;
 • для відправки по електронній пошті. Деякі фотографії можуть займати більше 15 мегабайт. Деякі поштові сервіси не зможуть передати настільки важкі повідомлення;
 • для звільнення дискового простору. Якщо на комп’ютері зберігається занадто багато великовагових знімків, то це негативно позначається на кількості вільного місця.

В одній з минулих статей я розповідав про метод зменшення розміру зображень з використанням редактора Photoshop. На жаль, не у всіх встановлена ця програма, тому є сенс спробувати наступні ресурси.

Стиснення фото в CompressJpeg

Даний ресурс має кілька онлайн аналогів – optimizilla.com, fotomini.ru. Інтерфейс ідентичний, але compressjpeg.com має ряд переваг. Зараз дізнаєтеся, як стиснути фото у форматі jpg з допомогою даного джерела.

Праворуч можете бачити три вкладки з різними форматами. За замовчуванням активний “jpeg”. Але ви можете у будь-який момент перейти на “jpeg” або “pdf”. Для останнього варіанту є і інші круті сервіси, про які я вже розповідав. Вони також допомагають конвертувати Word (“doc/docx”).

 • Щоб додати зображення просто виділяємо їх в папці, натиснувши комбінацію клавіш Ctrl + A , або використовуємо захоплення мишкою.
 • Потім перетягуємо в зазначену область. Можна піти іншим шляхом – натиснути на зелену кнопку “Завантажити”.

Одразу ж зазначу, що такий спосіб дозволяє стиснути кілька фото онлайн.

 • Після додавання елементи будуть автоматично оптимізовані. Ви побачите відсоток зменшення розміру:

Як зменшити розмір файлу jpg онлайн – сервіси для стиснення фото

 • Якщо ступінь стиснення Вас влаштовує, то просто натисніть “Завантажити” під кожним файлом. Коли об’єктів багато, то краще “Викачати все”. При цьому, буде створено архів з усіма картинками. Можна відразу ж відправити його по email.
 • Хочете вручну змінити якість, щоб зменшити фото ще більше? Тоді наведіть курсор мишки на %, і побачите значок шестерінки. Клацніть по ньому для відкриття детальних налаштувань:

Як зменшити розмір файлу jpg онлайн – сервіси для стиснення фото

 • Відобразиться исходник і стиснутий файл. Змінюючи значення, Ви будете бачити різницю. Коли досягнете бажаного результату, натисніть на “Зберегти”. Тепер просто завантажуєте, як було описано вище.

Як стиснути файл JPG онлайн в ImgOnline

Переходимо до розгляду другого сервісу, що дозволяє стиснути розмір фото онлайн без втрати якості.

 • Йдемо по посиланню;
 • Меню містить кілька інструментів. Вибираємо потрібний:

Як зменшити розмір файлу jpg онлайн – сервіси для стиснення фото

 • Тепер трохи перегортаємо сторінку і бачимо:

Як зменшити розмір файлу jpg онлайн – сервіси для стиснення фото

 • Перший блок дозволяє відкрити Ваші файли, які хочете зменшити в розмірі. Далі йде список для вибору нового дозволу картинки. Можете залишити значення “не змінювати”, якщо хочете залишити ширину і висоту без змін. Але для елементів з великою кількістю мегапікселів є сенс змінити дану опцію.
 • Субвыборку не чіпаємо, прогресивний Jpeg залишаємо. Опускаємося до питання про копіювання EXIF та інших метаданих. Про що йдеться? Якщо у Вашого знімка є опис (коли і де зроблено фото, ким і т. д.), це надає йому додаткову вагу. Вибираючи “Ні”, Ви видаляєте усі записи, і тоді вийде більш сильно стиснути фото для сайту.
 • Ну і остання опція – найголовніша. Вказуємо якість від 1 до 100. Рекомендую залишити як є і натиснути “ОК”, після чого з’являться підсумки роботи сервісу:

Як зменшити розмір файлу jpg онлайн – сервіси для стиснення фото

Як бачите, картинка зменшилася майже на 100 Кб. Але це не межа. Реально у налаштуваннях виставити відсоток нижче, так і мегапікселі можливо мінімізувати (замість оригінального розміру 1999х1333 вказати 1024х768, наприклад).

На цьому все! Щоб краще зрозуміти суть того, що відбувається, рекомендую переглянути моє відео:

З повагою, Віктор!