Як вибрати vpn

10-11-2021

Користуватися vpn досить просто. Навіть якщо у вас немає досвіду роботи з vpn – освоїти його нескладно. Однак є деякі складності, з якими стикаються навіть досвідчені користувачі – – це пошук кращого розташування для vpn-сервера. Також хочемо порекомендувати почитати про VPN for Dark Web на сайты , тут тыльки найкращі поради .

Не хвилюйтеся, в цій статті ми розповімо, як вибрати найбільш підходяще розташування сервера. Якщо вам хочеться коротке резюме, то можете перейти до розділу «висновок».

Що таке vpn-сервер?

Vpn-сервер-це сервер, на якому запускається спеціальне програмне забезпечення і протоколи vpn, дозволяючи при цьому постачальникам vpn-послуг обслуговувати користувачів.

Такі сервери можуть бути і фізичними, але, як правило, вони використовуються провайдерами якщо у них кілька філій в різних країнах. У більшості випадків vpn-сервіси орендують сервери у сторонніх дата-центрів-природно, тільки після необхідних досліджень і переконавшись, що вони безпечні і не зберігають дані користувачів.

Як правило, використовуються виділені, тобто фізичні сервери. Деякі постачальники послуг можуть використовувати хмарні vps-сервери (virtual private servers,» віртуальний виділений сервер”) для економії грошей, але вони не такі надійні, як виділені сервери. Чому? тому що хмарні сервери часто використовуються кількома клієнтами дата-центру, тому ресурси сервера обмежені.

Як працює vpn-сервер?

Все досить просто – як тільки користувач підключається до vpn-сервера, його ip – адреса автоматично замінюється ip сервера, а весь інтернет-трафік між vpn-клієнтом і сервером шифрується.

Таким чином, якщо ви живете в польщі і підключаєтеся до vpn-сервера в італії, то будь-який веб-сайт, на який ви зайдете, буде бачити тільки ip-адресу італійського vpn-сервера.

Чому важливо вибирати найкраще розташування для vpn-сервера?

Якщо цього не зробити, то при використанні vpn можливі перебої в роботі інтернету. При цьому, через постійні проблеми з vpn-з’єднанням ви будете даремно витрачати гроші. Звичайно, проблеми з підключенням можуть бути викликані і перебоями на лінії, але в більшості випадків вони виникають через невдало обраного vpn-сервера.

Один з можливих сценаріїв: припустимо, ви використовуєте vpn для завантаження торрентів. Низька швидкість призводить до того, що завантаження контенту займає набагато більше часу. Більш того, якщо сервер знаходиться занадто далеко, існує додаткова ймовірність розриву з’єднання. В цьому випадку ваша особистість буде розкрита і інтернет-провайдер засіче торрент-активність, що може привести до проблем з законом.

Чому деяким користувачам важко вибрати гарне розташування для vpn-сервера?

Найчастіше це пов’язано з тим, що користувачі не знають, які фактори впливають на швидкість роботи інтернету при використанні vpn. Як і те, що vpn-сервери можуть відрізнятися. Наприклад, не всі сервери підтримують p2p-трафік.

Проблемою може стати і використання vpn-сервісу з величезною мережею серверів (більше 50-100). Вибрати найбільш підходящий варіант може бути дуже складно, адже в такій кількості серверів легко заплутатися. Вкрай незручно перевіряти швидкість роботи і стабільність кожного окремо взятого сервера, та й це займе занадто багато часу.

Набагато простіше знайти найбільш підходяще вам розташування vpn-сервера, якщо список включає лише 10-20 серверів.

Що варто враховувати при виборі vpn-сервера?

Перш за все, слід звернути увагу на наступні параметри:

Яка ступінь конфіденційності вас влаштує?

Як правило, vpn-сервери використовують шифрування і спеціальні протоколи, і більш ніж безпечні. Для більшої конфіденційності слід підключатися до сервера, який використовує надійні і безпечні протоколи (openvpn, ikev2/ipsec або softether). Наприклад, сервер який пропонує лише протоколи pptp або l2tp / ipsec, не орієнтований на конфіденційність.

Крім того, рекомендується вибирати сервер з підтримкою трафіку tor. Хоча tor не такий безпечний, як vpn-сервіс, їх одночасне використання дасть великий приріст по частині конфіденційності.

Також, не варто забувати, що для належного рівня конфіденційності при використанні vpn варто вибирати постачальника із суворою політикою відсутності логів. Так ви будете впевнені в тому, що vpn не зберігає ваші конфіденційні дані.

Наскільки для вас важлива швидкість?

Тому як втрата швидкості через розташування vpn-сервера може варіюватися від 5-10 до 40-50 мбіт/c. Якщо це має вирішальне значення (наприклад, в онлайн-грі), то слід підключатися до vpn-сервера, який територіально знаходиться ближче до вас.

Тобто, якщо ви живете у франції, то можна домогтися більш високої швидкості, підключившись до vpn-сервера в бельгії або великобританії. У всякому разі, вона точно буде швидше, ніж при підключенні до сервера в сша.

Чому при підключенні до сервера, який знаходиться далеко, швидкість зменшується? все дуже просто: пакетам даних потрібно більше часу щоб пройти через клієнт, сервер і веб-сайт(и). Природно, ніхто не говорить, що так відбувається в 100% випадків. Багато чого також залежить від потужності вашого процесора (для роботи з vpn-шифруванням) і від швидкості вашого підключення до інтернету.

Крім того, варто розглянути можливість вибору vpn-сервера без обмежень по пропускній здатності. При роботі з якісним vpn-сервісом таких проблем не виникне. Але деякі постачальники vpn-послуг часом використовують подібні обмеження, щоб заощадити гроші або знизити навантаження на сервери.

До якого виду геоблокованого контенту ви хочете отримати доступ?

Це рідко має значення, але все ж про такі моменти варто згадати. Якщо ви хочете отримати доступ до геоблокированному контенту, потрібно всього лише підключитися до vpn-сервера, який знаходиться в країні або країнах, де даний контент доступний.

Наприклад, якщо вам потрібен якийсь контент з bbc iplayer, досить підключитися до vpn-британського сервера, так як це шоу доступно лише в цій країні.

Чи плануєте ви користуватися торрентами?

Якщо так, значить, необхідно підключитися до vpn-сервера, який підтримує p2p-трафік.

” постійте, хіба не vpn-сервери підтримують торренти?”

Не зовсім так. Vpn-провайдери повинні дотримуватися законів країн, в яких вони орендують сервери. І законодавство деякі з цих країн забороняє користуватися торрентами. Так йде справа з vpn-серверами в сша, наприклад.

Vpn-сервер без підтримки p2p просто блокує будь-який торрент-трафік. Однак не варто турбуватися-надійний vpn-сервіс повідомить вам, які сервери підтримують p2p-трафік, а які ні. Як правило, це сервери, які знаходяться в країнах без подібних законів, або де використання торрентів не викличе юридичних проблем (наприклад, румунія, швейцарія, німеччина, болгарія, мексика, іспанія або нідерланди).

Важливо вибрати сервер, який крім підтримки p2p, буде також гарантувати гідну швидкість. І не варто використовувати незахищені протоколи, такий як pptp, заради високої швидкості завантаження. Краще звернути увагу на високошвидкісний і добре зашифрований протокол, наприклад softether.

Дисклеймер:

Smartydns жодним чином не заохочує порушення авторських прав або нелегальне використання торрентів. Тим не менш, ми розуміємо, що багато людей можуть отримати доступ до потрібної їм інформації тільки завдяки p2p-мережі.

Потрібен надійний vpn-сервіс?

Ми тут, в smartydns, пропонуємо високошвидкісні vpn-сервери з 256-бітовим шифруванням aes військового рівня і високозахищеними протоколами vpn (openvpn, softether і ikev2), і ми дотримуємося суворої політики відсутності журналів.

Наші vpn-сервери працюють як проксі-сервери, і ми також пропонуємо послугу smart dns, яка дозволяє розблокувати 300 + веб-сайтів з географічним обмеженням по всьому світу.

Висновок

Вибір найкращого розташування vpn-сервера вкрай важливий для приємного проведення часу в інтернеті. В цілому, потрібно пам’ятати про наступне:

  • якщо ви хочете користуватися торрентами, використовуйте сервер, який підтримує p2p-трафік.
  • якщо необхідний підвищений рівень конфіденційності, переконайтеся, що сервер підтримує трафік tor і використовує сучасні vpn-протоколи (такі, як openvpn,Softether і ikev2 / ipsec). Перш за все, варто вибирати постачальника послуг, який не веде логів.
  • якщо для вас висока швидкість є обов’язковою умовою, то вибирайте максимально близький до вас vpn-сервер. Вибирайте сервер, який підтримує безпечні і високошвидкісні протоколи, такі як softether, ikev2, ipsec і пр