Як видалити ScreenUp і вбити рекламний вірус

327

Доброго дня. Деколи незрозуміло яким чином на наші комп’ютери потрапляє програмне забезпечення, яке ми не встановлювали самостійно. Найчастіше таке відбувається через неуважність під час установки софта – десь забили зняти «галочку», вибрали повну установку замість вибірковою, і, як результат, отримали масу «бонусів». Сьогодні я розповім, як видалити ScreenUp – утиліту для створення скріншотів.

ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Що за програма Скринап?
  • А може це вірус?
  • Процедура видалення СкринАп

Що за програма Скринап?

Поширюється абсолютно безкоштовно і дозволяє робити знімки екрану (скріншоти) шляхом натискання на кнопку PrtSc на клавіатурі з подальшим редагуванням зображень. Можна додавати до зображенні текстові написи, різні графічні об’єкти і т. д.

А якщо пройти коротку процедуру реєстрації, то можна отримати кілька гігабайт хмарного сховища, куди будуть автоматично завантажуватися файли. Далі ними можна буде ділитися в інтернеті.

ScreenUp що це за програма, думаю, розібралися. Здавалося б, досить корисний додаток. Чому ж воно викликало невдоволення багатьох користувачів ПК, навіщо його хочуть видалити?

А може це вірус?

Якщо скачувати софт з офіційного сайту, то ніяких негативних наслідків не буде. Але дуже часто програма потрапляє на ноутбук потай. Як правило, це зламана версія, створена зловмисниками. Через деякий час в браузерах починає відображатися настирлива реклама.

На банерах помітна напис дрібним шрифтом – «Powered by ScreenUp» як прибрати? Зараз будемо розбирати інструкцію з ліквідації вірусного ПЗ.

Процедура видалення СкринАп

Якщо крім корисного функціоналу для скріншотів і редагування зображень Ви отримуєте масу рекламних оголошень, то як видалити ScreenUp з комп’ютера повністю?

  • Постарайтеся закрити всі працюючі програми, які витрачають максимальну кількість ресурсів. Зробити це можна безпосередньо в «Диспетчері завдань».
  • Очистіть весь вміст папки Temp, яка знаходиться в системному каталозі Windows. Можна виконати просте видалення, але якщо отримаєте помилку відмови в доступі, то рекомендую робити все з більш просунутою інструкції – ось вона.
  • Переходимо в панель керування, там вибираємо розділ «Програми / компоненти».
  • Коли відобразиться перелік встановленого програмного забезпечення, знаходимо шкідливий Screen Up і, виділивши його курсором, натискаємо вгорі «Видалити»:

Як видалити ScreenUp і вбити рекламний вірус

  • Як тільки процедура деінсталяції закінчиться, потрібно позбавитися від всіх слідів утиліти. Кращим способом є сканування за допомогою антишпигунського софта, а потім очищення оптимізатором CCleaner – не тільки сміття, то і реєстру.
  • Обов’язково перевіряємо ярлик браузера, яким ви користуєтеся. Відкрийте його властивості через контекстне меню (клацання правою кнопкою миші) і на вкладці «Ярлик» перегляньте посилання на об’єкт. Вона не повинна містити ніяких адрес сайтів. Ось приклад для Хрому:

Як видалити ScreenUp і вбити рекламний вірус

Ще раз попереджаю: ніколи не скачивайте подібні програми на сумнівних сайтах. Є велика ймовірність одержати вірус. «Добре», якщо це буде нешкідливий рекламний троян, а не скрипт, який краде Ваші особисті дані.

Для скріншотів я б порекомендував використовувати PicPick, який має потужний графічний редактор і набір корисних інструментів для дизайнерів.

Як видалити ScreenUp і напис «Powered by…» ми розібралися. Упевнений. Питань залишитися не повинно, але якщо є якісь побажання, напишіть їх у коментарях.

З повагою, Віктор!