Як вибрати хороший хостинг

6-15-2020
Що таке хмарний хостинг

Вибрати хороший хостинг сучасному користувачу – не проблема: зараз на ринку працює багато операторів, висока конкуренція не дає їм завищувати ціни, а перелік послуг в середньому однаковий. Але це не означає, що можна довіряти першому ліпшому хостеру: вибір потрібно здійснювати усвідомлено, враховуючи усі характеристики. Про них і поговоримо в цій статті. Також хочемо вам порекомендувати https://hosting-ukraine.cx.ua/ рейтинг українських хостингів.

Технічні моменти

Файли сайту зберігаються на сервері. По суті, це стандартний комп’ютер: з процесором, оперативною пам’яттю, вінчестером. Один сервер зберігає дані приблизно тисячі сайтів (природно, середні значення). Вибираючи самий бюджетний варіант хостингу, ви розміщуєте файли свого сайту на сервері серед тисяч інших ресурсів. Враховуючи, що місце на диску не гумове, пакети послуг суворо обмежені: кожному користувачеві виділяється певна кількість пам’яті. Наприклад, у більшості хостерів на найдешевшому пакет послуг можна замовити хостинг для сайтів об’ємом до 1 Гб.

Завантаженість сервера

Провайдер містить або орендує кілька десятків серверів. У більшості випадків власник сайту не знає заздалегідь, на який сервер помістять його ресурс. Тому для оцінки якості послуг можна скористатися тестовим періодом – багато провайдерів роблять його безкоштовним. Зазвичай від 7 до 30 днів, за які можна оцінити надійність зберігання інформації, швидкість завантаження і інші параметри. Як перевірити завантаженість сервера? Розставте таймери за скриптам ресурсу, збирати статистику протягом декількох днів, враховуючи час генерації сторінок. Побудуйте графіки і поспостерігайте, не погіршується завантаження в пікові періоди. Природно, це можна проконтролювати, якщо на сайті є стабільний трафік.

Завантаженість каналу

Проконтролювати цей показник можна за допомогою пинговых сервісів – наприклад, http://host-tracker.com/. Вкажіть сайт, і на нього «підуть» боти з різних країн світу. За кілька днів буде зібрана і надана статистика.

Техпідтримка

Поспілкуйтеся з операторами технічної підтримки з перших днів замовлення послуг хостера. Не грішно їх навіть «покошмарить», бажано вночі або у вихідний день. Заодно оцініть оперативність відповідей, адекватність, технічну підкованість операторів і доброзичливість.

Панель управління

Хостер може надавати багато функцій, але найчастіше вам будуть потрібні PHP, MySQL, PHPMyAdmin. Ці можливості надає будь сучасний провайдер. Але зверніть увагу на зручність: якщо використання панелі викликає багато питань, краще пошукайте інший хостинг. Техпідтримка дуже неохоче відповідає на елементарні запитання і любить сипати посиланнями на розділ «Довідка».

Відгуки

На сайті  є відгуки про багатьох хостинг-операторах. Не зайвим буде почитати перед вибором. Тут же є рейтинги, а також інструменти для підбору хостингу за ціною, країні розміщення. Також є функція порівняння хостингів.