Як перевірити телефон на віруси через компютер або онлайн

922

Доброго дня. Багато користувачів мобільних гаджетів вважають, що немає сенсу встановлювати антивірусні утиліти на смартфони. Вони не тільки споживають ресурси, але і результату ніякого не дають. Так і загроз для Android девайсів не так вже й багато. У зв’язку з цим, люди цікавляться, як перевірити телефон на віруси через комп’ютер або онлайн. Пропоную більш детально розглянути тему.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Ефективні методи виявлення
  • Перевірка на комп’ютері
  • Як перевірити телефон на віруси мобільним додатком?
  • Використовуємо інтернет сервіси

Ефективні методи виявлення

Способів виконати перевірку на предмет виявлення шкідливих скриптів всього три. Почнемо з найбільш ефективних.

Перевірка на комп’ютері

Це не тільки моя думка, але і більшості мобільних експертів з безпеки. Дуже часто причиною несправності «прошивки» є вірус, що ушкоджує ядро системи. У підсумку, смартфон не може запуститися або працює некоректно. Виправити помилки безпосередньо з телефону не представляється можливим. Залишається тільки один варіант – підключити гаджет до ПК.

Що потрібно зробити:

 • На комп’ютері встановлюємо антивірусне програмне забезпечення (можна вибрати з цього списку) або використовуємо вбудований Windows Defender.
 • Під’єднуємо телефон до ноутбука за допомогою кабелю USB.
 • Якщо мобільний пристрій у завантаженому стані, то слід перейти в «Параметри», вибрати вкладку «Програми» і там знайти браузер (яким регулярно користуєтеся). Відкривши його властивості, натискаємо на кнопку видалення (очищення) кешу:

 • Тепер повертаємося до комп’ютера, відкриваємо «Провідник», щоб переглянути всі диски і підключені пристрої. Клацаємо на носії, що відповідає Вашому смартфону, правою кнопкою миші, вибираємо пункт «Просканувати» (або будь-який інший, який пов’язаний з перевіркою на віруси).
 • У випадку з вбудованим Захисником Віндовс, необхідно з області оповіщень запустити Defender, в головному вікні вибрати варіант «Особливу сканування». Потім вказати знімний накопичувач і «Перевірити зараз»:

Як перевірити телефон на віруси через компютер або онлайн

Для більш глибокого аналізу раджу використовувати утиліту DrWeb CureIt. Її не потрібно нічого встановлювати, просто скачайте, запустіть, вкажіть диск для перевірки. Це дуже ефективне рішення!

Як перевірити телефон на віруси мобільним додатком?

Нехай такі програми і споживають певну частину ресурсів, але відмовлятися від них я б не рекомендував. З усього перепробованного мною софта найбільш «легким» і невимогливим виявився антивірус 360 Total Security. У нього є й полегшена версія, доступна для скачування на Google Play.

Відразу зазначу, що при критичному пошкодженні цей спосіб навряд чи допоможе. Але позбутися настирливої реклами, вплывающих повідомлень вірусного характеру у Вас точно вийде.

Принцип роботи простий – встановили, запустили перевірку і все:

Як перевірити телефон на віруси через компютер або онлайн

Далі утиліта буде працювати в прихованому режимі і відбивати всі атаки вірусів в реальному часі.

 • Як знайти невидиму папку на комп’ютері?
 • Як скинути Windows 10 до заводських налаштувань без втрати даних
 • Перевірити айфон по imei

Використовуємо інтернет сервіси

Як перевірити телефон через комп’ютер на віруси онлайн? Для цього існує безліч сайтів, де Ви можете просканувати підозрілі файли, перш ніж інсталювати їх на смартфон. Це актуально, якщо певної програми немає в офіційному магазині Google, але воно є на сторонніх ресурсах. Яким Ви не дуже довіряєте.

Раджу сервіс AVC UnDroid. Користуватися ним дуже просто. Перейдіть на сайт, натискаєте на кнопку «Select АПК» (вибрати файл APK) і потім вказуєте у вікні шлях до установника програми або гри.

Як перевірити телефон на віруси через компютер або онлайн

Онлайн аналізатор швидко видасть Вам результат, і Ви зможете прийняти рішення про доцільність подальших дій. За аналогічним принципом працює онлайн сканер Virus Total. Але він є більш універсальним засобом, підходить для перевірки не тільки мобільних файлів, але і комп’ютерних.

Коли Ви дізналися ефективні методи, як перевірити телефон на віруси онлайн безкоштовно, можна трошки заспокоїться і бути впевненими в захищеності мобільних гаджетів.

А який варіант Ви надаєте перевагу? Поділіться думкою і досвідом в коментарях, якщо не важко.

З повагою, Віктор!