Як обійти обмеження на установку windows 11 на старому пк за допомогою простого твіка реєстру

17

Розширивши список сумісних процесорів, microsoft знизила вимоги до windows 11, проте основні вимоги операційної системи до «заліза» залишилися колишніми. Для установки windows 11 на пк має бути як мінімум 4 гб оперативної пам’яті, повинен бути присутнім криптографічний модуль tpm 2.0 , а в bios повинна бути включена функція secure boot . На даний момент існує кілька способів обійти встановлені microsoft обмеження.

І втім, це не означає, що власники комп’ютерів, конфігурація яких не відповідає цим вимогам в повній мірі, не зможуть встановити нову версію операційної системи.

Так, один з таких способів передбачає заміну інсталяційного образу install.wim або install.esd в дистрибутиві windows 10 аналогічним чином, витягнутим з дистрибутива windows 11. Технічно він не представляє особливої складності, але є і більш просте рішення — відключення перевірки вимог на ранньому етапі установки windows 11.

Скористатися описаним нижче рішенням ви можете як при установці windows 11 з завантажувальної флешки, так і при установці з жорсткого диска в працюючій системі більш ранньої версії.

Розглянемо перший варіант, тобто маніпуляції при «чистої» установці windows 11 з флешки.

При спробі встановити windows 11 на непідтримуваний комп’ютер після вибору редакції операційної системи ви отримаєте повідомлення про неможливість розгортання.

На цьому етапі потрібно натиснути на клавіатурі shift + f10, щоб відкрити командний рядок.

У командному рядку виконайте команду regedit , щоб відкрити редактор реєстру.

dword .

І називаємо їх bypasstpmcheck , bypassramcheck і bypasssecurebootcheck відповідно. Як значення всім трьом параметрам виставляємо 1 .

Застосувавши цей простий твік, закрийте редактор реєстру, а за ним і командний рядок, і поверніться до вікна з повідомленням про неможливість встановити windows 11.

Натисніть у верхньому лівому куті кнопку повернення до попереднього кроку і повторіть вибір редакції операційної системи.

На цей раз вікно з помилкою з’явитися не повинно.

Подальша процедура установки windows 11 на невідповідний вимогам нової версії ос проходить в штатному режимі.

Чи є у даного рішення наслідки і обмеження? так, встановлена будь-яким способом на непідтримуваний комп’ютер windows 11 не буде оновлюватися, правда, поки невідомо, чи стануть поширюватися ці обмеження на критично важливі патчі безпеки.

Також не можна сказати напевно, як поведе себе windows 11 на старому пк: не виключено, що вам таки доведеться зіткнутися з проблемами продуктивності і помилками в роботі деяких вбудованих функцій безпеки.