Як купити криптовалюта онлайн

8-7-2020

not found

Зображення: VanityFair

Останнім часом ціна найпопулярнішої криптовалюта знижувалася і сьогодні знаходиться на рівнях далеких від максимумів минулого року, коли біткоіни коштував більше $ 20 тис. При цьому, популярність криптовалюта тільки зростає – за даними Statista, число кріптокошельков наближається до 25 млн. Зростає і кількість способів придбання криптовалюта – сьогодні мова піде про тих з них, що доступні користувачам з нашої країни.

Крок # 1: пошук вигідного курсу

Сьогодні існує безліч ресурсів, де можна купити різні криптовалюта. Найчастіше курси на різних майданчиках можуть істотно відрізнятися, тому перед покупкою, варто приділити час пошуку кращої ціни.

Є сервіси, які відстежують ситуацію на найбільших кріптобіржах. Наприклад, за допомогою сайту BitcoinWisdom можна бачити інформацію по торгах біткоіни і іншими популярними валютами на біржах Bitfinex, Bitstamp і Coinbase.

Інший тип агрегаторів надає інформацію про курсах онлайн-обмінників. Наприклад, в рунеті для цього використовується сервіс Askoin, в базі якого близько 400 обмінників:

Крок # 2: покупка криптовалюта

Найбільш очевидний спосіб взаємодії з цифровою валютою – її покупка онлайн. Для цього існує цілий ряд інструментів, включаючи біржі і сервіси-гаманці, де можна як купити біткоіни і інші монети, так і зберігати їх. Серед зарубіжних сервісів популярні Blockchain.com, Coinbase, в рунеті один з найстаріших гаманців-обмінників – Matbea.

Головний плюс цього способу здійснення операцій з криптовалюта – простота, швидкість і, найчастіше, відсутність верифікації (як в тому ж «Матбі»). Мінус – вищі комісії, ніж при використанні інших способів обміну.

Ще один варіант покупки – кріптобіржі. Це майданчики, користувачі яких торгують криптовалюта за аналогією зі звичайними біржами. Бірж досить багато. Серед популярних: Coinbase, eToro, WEX, Bittrex. Вони досить великі і відносно надійні. Не всі біржі працюють в Росії. Одна з топових доступних користувачам рунета – майданчик Kraken.

Для здійснення операцій купівлі-продажу може вимагатися верифікація – майже на всіх біржах вона є (приклад: Bittrex), але курси криптовалюта зазвичай більш вигідні, ніж в разі обмінників.

Можливо і укладення угод безпосередньо між користувачами криптовалюта. Такі угоди дозволяють обійтися без комісій сторонніх сервісів, але несуть в собі великі ризики – в ЗМІ регулярно з'являється інформація про пограбування і шахрайстві з біткоіни. Для зниження таких ризиків з'явилися сервіси P2P обміну, на кшталт LocalBitcoins, на них продавці криптовалюта публікують інформацію про обсяги бажаної угоді і ціною, а покупці з різних країн шукають пропозиції в своєму регіоні (Росія входить в число підтримуваних країн):

Все працює аналогічно будь-яким P2P-сайтам покупки / продажу: є рейтинги продавців і покупців, інформація щодо кількості угод користувача і т.п. В результаті ризик користувачі можуть здійснювати операції з криптовалюта по будь-яким курсом (головне знайти покупця), але ризики безпеки, в тому числі фізичної, залишаються досить високими.

Купити криптовалюта можна і офлайн – використовуючи спеціальні термінали (кріптомати). Вони дуже схожі на звичайні банкомати і зовнішні, і за принципом роботи. Користуватися кріптоматом нескладно – докладно процес показаний в цьому відео. Для покупки потрібно пройти кілька кроків: вибрати потрібну валюту, вважати QR біткоіни-гаманця, внести звичайні (фіатние) гроші в термінал.

Звичайно, число таких апаратів поки невелика – всього близько 3000 (за даними додатка Bitmap). Порядку 70 кріптоматов є і в Росії, причому значна частина пунктів обміну (15 шт) припадає на Москву:

Поширенню кріптоматов перешкоджає в тому числі і висока комісія, яку необхідно сплачувати як при покупці, так і при продажу криптовалюта через пристрій – вона може досягати 10% і перевищує збори при використанні інших способів і інструментів обміну.

Крок # 3: захист кріптоактівов

У ЗМІ регулярно з'являється інформація про атаки хакерів на власників криптовалюта. При цьому, дослідження експертів в області інформаційної безпеки говорять про те, що найчастіше власники кріптобірж не приділяють належної уваги питанням кіберзахисту. Це означає, що при використанні таких майданчиків ризики стати жертвою хакерів досить великі.

А значить, слід з розумом підходити до вибору біржі – наприклад, у Bithumb є резервний фонд на $ 450 млн. Нещодавно майданчик була атакована хакерами, які змогли вкрасти криптовалюта на $ 30 млн. У підсумку адміністрації біржі не тільки вдалося повернути частину коштів за допомогою взаємодії з іншими майданчиками, куди вони виводилися, а й покрити решту шкоди з резервного фонду – власники акаунтів Bithumb повинні отримати свої гроші назад.

Крім того, в тому випадку, якщо передбачається робота з великими сумами криптовалюта, варто задуматися про використання «холодних» сховищ. Онлайн-гаманці називають «гарячими», оскільки криптовалюта в них завжди доступна – це несе як свої плюси, так і мінуси.

Альтернативний і більш безпечний варіант – апаратні рішення, які називають «холодними» (вони не мають постійного підключення до мережі). Серед популярних інструментів тут можна назвати Trezor, Ledger Nano S, KEEPKEY. Вони також відрізняються переліком криптовалюта, які в них можна зберігати, а також інтерфейсом і вартістю. Найчастіше «холодними» гаманцями користуються власники великим сум в криптовалюта. Для тих, хто не володіє значними кріптоактівамі, зазвичай, більш зручні гарячі рішення.

Коментарі 23

Тільки повноправні користувачі можуть залишати коментарі. Заходьте будь ласка.

Також хочемо вам порекомендувати LocationCrypto.com