Як додати сайт в пошукові системи?

382

Доброго дня! Сьогодні мова піде про те, як додати сайт в Яндекс і Гугл. Ці кроки можна і не застосовувати, але, виконавши їх, Ви прискорите процес індексації сайту пошуковою машиною.

Яндекс

Для цього переходимо на сайт Яндекс Вебмастер

Якщо не були зареєстровані в Yandex, то потрібно попередньо створити акаунт, інакше не зможете додати сайт. Будемо вважати, що реєстрація позаду, тому натискаємо на + .

На новій відкрився сторінці потрібно ввести адресу вашого сайту і натиснути на кнопку Додати .

Пошукова система попросить Вас підтвердити, що сайт належить Вам або як мінімум Ви маєте до нього доступ. Якщо кілька варіантів підтвердження володіння доменом. Розглянемо найпростіший варіант, а саме скачаємо *.html файл, який потрібно буде розмістити в корені сайту. Після того як робота виконана і закачаний файл на сайт, спробуємо підтвердити права доступу.

Якщо бачите напис «Права на керування сайтом успішно підтверджені», значить все пройшло вдало. Залишається тільки чекати індексації. Мінімальний час очікування до приходу пошукового робота на Ваш сайт близько двох тижнів. Я сподіваюся Ви продовжите наповнювати сайт корисною інформацією і статтями.

Спробуємо ще не багато прискорити процес індексації. Для цього нам потрібно буде встановити ще один плагін Google XML Sitemaps».

Завдяки йому ми зможемо створити файл, який буде для пошукової системи більш зрозумілим. Після установки цього плагіна, ні яких додаткових налаштувань з ним робити не потрібно.

Згенерований XML файл буде доступний за адресою: http://ваш сайт/sitemap.xml

Залишилося тільки повідомити Яндексу про існування даного файлу. Для цього:

  • Заходимо знову в Яндекс Вебмастер. Зліва в меню знаходимо пункт “Індексування”, розкриваємо його, і бачимо потрібний нам розділ – “Файлів Sitemap”.

Як додати сайт в пошукові системи?

  • Вводимо адресу, де знаходиться наш файл і натискаємо додати.

Вітаю, зараз ми виконали всі найважливіші операції для додавання сайту в пошукову систему Яндекс і не багато прискорили процес індексації.

Google

Для додавання нам знадобиться Gmail акаунт. Бігом реєструємося, якщо ще немає такого.

Як додати сайт в пошукові системи?

Після чого переходимо в розділ Google для веб-майстрів. Натискаємо на кнопку Додати ресурс .

Принцип додавання аналогічний вищеописаному, але ми пройдемося по всіх важливих пунктах. Вводимо Ваш домен і підтверджуємо, що ми їм володіємо. Для цього знову завантажуємо *.html файл і так само скидаємо в корінь нашого сайту, робимо підтвердження. Перевірте зараз Вашу пошту Google. Повинно прийти повідомлення з наступними рекомендаціями.

  • Додайте всі версії свого сайту. Зробимо, то що нас просять. Тиснемо на кнопку і додаємо сайт вже ось в такому вигляді www.ваш сайт.ги. Підтверджувати домен не доведеться, так як ми його вже підтверджували, за запит про підтвердження просто тиснемо відразу перевірити. Все пройшло вдало. Переходимо до наступного пункту.
  • Виберіть бажану версію. Тепер нам треба визначитися, який з тільки що доданих сайтів вважати головним і відображати в пошуку. Натискаємо вказати версію і робимо Ваш вибір. Я зупинився на версії без www.
  • Виберіть цільову країну.

Google піклується про своїх користувачів і хоче надавати правильну мовну інформацію за запитами. Для вирішення даної проблеми потрібно додати наступний код у файл header.php (в папці Вашої теми):

  • Відправте в Google файл Sitemap. Переходимо за посиланням із листа і праворуч бачимо червону кнопку з написом «Додавання/перевірка файлу Sitemap»:

Як додати сайт в пошукові системи?

  • Натискаємо і дописуємо шлях до файлу XML. Тиснемо відправити. Через кілька секунд файл з’явиться у вас в списку.

Потрапити в налаштування карти сайту можна і через бічне меню:

Як додати сайт в пошукові системи?

Ось ми і закінчили процедуру додавання нашого сайту в пошукову систему Google. Якщо виникли труднощі, пишіть в коментарях до статті, буду радий відповісти і підказати.

З повагою, Віктор