Windows 10 надмірно витрачає інтернет трафік

357

Доброго дня. Я особисто не стикався з такою ситуацією, але багато мої читачі стверджують, що Windows 10 витрачає інтернет трафік досить інтенсивно. Навіть якщо не працює жодна програма, обмінюється даними з мережею, гігабайти даних кудись випаровуються. У чому причина?

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Копнемо глибше?
  • Проводимо моніторинг
 • Обмежуємо оновлення
 • Ще трошки фішок

Копнемо глибше?

Примітно, що на попередніх версій Віндовс ця проблема не виникала. Добре, що розробники нової ОС подумали про своїх клієнтів і передбачили деякі вбудовані можливості щодо обмеження трафіку. Зараз будемо розглядати ці варіанти.

Проводимо моніторинг

 • Відкриваємо «Параметри» через меню «Пуск» або натисканням комбінації Win + I :

 • Переходимо до розділу «Мережа…» і в новому вікні бачимо зліва декілька вкладок. Вибираємо «Використання даних». Тепер праворуч можна бачити загальну картину:

Windows 10 надмірно витрачає інтернет трафік

 • Клікнувши на посилання «Відомості…», можна перейти в розширений режим і дізнатися всю правду в деталях. Це найпростіший контроль трафіку Windows 10:

Windows 10 надмірно витрачає інтернет трафік

 • Залишилося тільки пройтися по списку і переглянути, хто скільки «жере».

Ви можете запитати – а який толк від цієї інформації? Ну Ви побачили цифри, і що далі? Як змінити ситуацію?

В першу чергу, якщо в переліку є програми, які ви не використовуєте, то краще від них позбутися (видалити через «Програми та компоненти»).

По-друге, постарайтеся вимкнути автоматичне оновлення в деяких утиліт, якщо для Вас це не критично.

Дуже часто причиною витрати трафіку стають невідомі процеси. Можете спочатку пошукати інформацію про них в Гуглі або Яндексі. Якщо нічого не знайдете, то раджу скачати якісний антишпигунський софт (ось перелік ефективних рішень) і запустити сканування системи.

Обмежуємо оновлення

Ваш ПК працює стабільно, і Вас все влаштовує? Тоді може немає сенсу завантажувати оновлення «десятки»? Відключивши автоматичний пошук і встановлення Ви заощадите не один гігабайт дискового простору і трафіку.

Для власників ноутбуків буде корисна наступна «фішка». Припустимо, Ви використовуєте бездротові мережі або ж у Вас обмежений трафік. Можна поступити наступним чином.

 • В «Параметрах» ( Win + I ) йдемо в налаштування мережі, зліва вибираємо вкладку «Wi-fi», а праворуч – «Управління відомими…». Вказуємо точку доступу, до якої підключені для перегляду її властивостей. Відкриється чергове віконце, де слід активувати опцію «Задати як лімітне підключення»:

Windows 10 надмірно витрачає інтернет трафік

Тепер розповім про хитрого прийомі компанії Microsoft. Щоб оновлення швидше скачують на Ваш ПК, за замовчуванням включений режим завантаження апдейтів з декількох місць. Що це означає?

Працює схема за принципом торрента. Завантаження оновлена здійснюється не тільки з серверів розробника, але й віддалених ПК користувача. Тобто, роздача ведеться з різних джерел. І коли Ви отримуєте всі обновки, то система теж починає «відвантажувати» файли по мережі іншим юзерам, які цього потребують. Ось так Windows 10 жере трафік!

Як відключити «роздачу ” халяви»?

Просто! Йдемо в «Параметри» – розділ «Оновлення…» – вкладка «Центр оновлення…». Там бачимо «Додаткові налаштування» з варіантами вибору способу і часу отримання апдейтів. Деактивуємо доставку з декількох місць:

Windows 10 надмірно витрачає інтернет трафік

Ще трошки фішок

 • Переглянувши інформацію про витрату гігабайт, можете побачити, що перше місце за ненажерливості займають браузери. Значить не Windows 10 з’їдає трафік, а сторонні додатки. Просто користуйтеся ними більш економно. Пам’ятайте, перегляд відео в мережі або онлайн ТВ – це одна з причин зростання витрат (якщо у Вас встановлений ліміт);
 • Ніколи не залишайте торрент-клієнти без нагляду. Після завантаження потрібної інформації, зупиняйте процес або повністю відключайте додаток. Не тримайте його в автозавантаженні;
 • Skype і інші відео месенджери теж вміють їсти мегабайти, причому дуже швидко;
 • Використовуйте браузери з функцією економії трафіку (Opera, Яндекс).

З повагою, Віктор!