Впс сша проведуть випробування високоенергетичного лазера на літаку ac-130j

10

Компанія lockheed martin оголосила в середу, що впс сша прийняли її новий високоенергетичний лазер повітряного базування (ahel) для льотних випробувань на артилерійському літаку ac-130j ghostrider.

“на даний момент розроблена нами технологія готова до експлуатації”,-йдеться в заяві ріка кордаро, віце-президента lockheed martin advanced production solutions, про який повідомляє defensedaily. “ці успішні етапи операції свідчать про наше партнерство з впс сша в оперативному виконанні важливих досягнень у створенні лазерних систем зброї”.

Ця подія примітно тим, що розробка ahel була пов’язана з деякими труднощами. У 2015 році генерал-лейтенант бредлі хейтолд, колишній голова командування спеціальних операцій впс, заявив, що до кінця десятиліття планується випробувати високоенергетичний лазер на бойовому літаку ac-130j. У той час як інші види лазерної зброї домоглися хороших успіхів в корабельній техніці, вмістити все необхідне в умовах обмеженого розміру, ваги і потужності літака є більш складним завданням.

За допомогою такого лазера, військові сили зможуть непомітно знищувати цілі, починаючи від двигунів транспортних засобів і закінчуючи комунікаційним обладнанням, причому противник навіть не буде про це здогадуватися в силу його безшумної роботи. Слід зауважити, що ac-130j вже має великий арсенал, що включає 105-мм гаубицю і меншу 30-мм гармату gau-23/a bushmaster.

Socom працює над створенням лазерного літака вже шість років у партнерстві з центром надводних бойових дій вмс в дальгрені, штат вірджинія, провівши ряд досліджень і наземних випробувань, які дозволили здійснити останню поставку. Наступною метою є проведення демонстраційних стрільб з використанням лазера в 2022 році.

Ahel – це лише один із серії нових проектів пентагону для демонстрації все більш компактних лазерів, аж до масштабів нещодавно оголошеної” портативної ” зброї. Найбільший компроміс-це потужність. У той час як деякі з більш потужних нових озброєнь вмс мають потужність 150 кіловат і більше, ahel розрахований на більш скромні 60 кіловат.