Вконтакте прискорила старт відео і трансляцій в 1,5 рази

52

Вконтакте розширила георозподілену мережу доставки контенту (content delivery network, або cdn). Мережа стала однією з найбільших в росії і включає в себе більше 50 вузлів.

Тепер 97 мільйонів користувачів вконтакте по всьому світу зможуть споживати контент на високій швидкості: відео і трансляції будуть стартувати до 1,5 разів швидше в середньому незалежно від відстаней. Також в середньому на 20% підвищилася якість відео картинки, доступне користувачеві в умовах його мережі, і знизилося число буферизаций.

На півдні росії швидкість завантаження збільшилася на 10-20%, в сибіру — на 30-50%, а на далекому сході — на 100%. У цьому допомагає власне мережеве рішення, яке будує оптимальний маршрут для завантаження даних.

Завдяки єдиним технологіям, швидка доставка відеоконтенту за допомогою нової розподіленої cdn-мережі стала доступна і користувачам відеосервісу однокласників у всіх регіонах росії та інших країнах. Тепер для них також швидше завантажується відеопотік, а дивитися контент вони можуть в більш високій якості.

Географічно розподілена мережа доставки контенту складається з серверів, які розташовані в різних точках росії і світу, — якомога ближче до користувача, щоб він отримав швидкий доступ до відеоконтенту.

Вузли мережі вконтакте розташовані в центрах великих регіонів росії: в ростові-на-дону, єкатеринбурзі, новосибірську і хабаровську. Також вони встановлені в містах, де прискорення особливо необхідно: наприклад, в петропавловську-камчатському і норильську. Розподілена мережа доставки контенту покриває і інші країни, в яких все частіше вибирають вконтакте: казахстан, узбекистан, азербайджан, білорусь. Для користувачів з європи у вконтакте є власна точка присутності в амстердамі. А не так давно зона покриття охопила таїланд, в якому зростає інтерес до використання соцмережі для перегляду відео.

Більш швидку і надійну доставку відеоконтенту забезпечує і унікальне мережеве рішення – в його основі лежить програмне забезпечення, розроблене вконтакте. Воно допомагає знайти найближчий вузол cdn і оптимальний маршрут для завантаження даних. Програмне забезпечення використовує метрику так званої мережевої відстані і враховує утилізацію каналу передачі даних, завантаженість серверів, наявність на них необхідного контенту та інші фактори.

Нагадаємо, раніше вконтакте прискорила доставку контенту за рахунок впровадження нового мережевого протоколу передачі даних quic. Завдяки цьому, час доставки контенту вконтакте прискорилося в два рази, а сумарне число щодня переглядаються подій зросла більш ніж на 250 млн. Вконтакте впровадила quic однією з перших в світі.