Виправляємо помилку VIDEO_TDR_FAILURE Windows 10

390

Доброго дня. Дуже часто причиною виникнення різних проблем в системі Віндовс стає неправильне взаємодія між драйверами обладнання і самої ОС. Сьогодні хочу розповісти, що робити, якщо виникає помилка video tdr failure Windows 10.

ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Що це за помилка?
  • Рішення
  • Додаткові рекомендації

Що це за помилка?

Як вже було сказано вище, вона з’являється з-за порушень в роботі відео драйвера. Повідомлення з кодом (або назвою конфліктного елемента) відображається на синьому фоні в ході ігрового процесу або ж у будь-який момент без особливих закономірностей.

Виною всьому, найчастіше, є наступні файли:

  • video tdr failure atikmpag sys
  • nvlddmkm
  • igdkmd

Ці файли можуть бути пошкоджені або сконфігуровані невідповідним для Windows. Коли «операційка» намагається звернутися до відеоадаптера, відбувається направлення на зазначені вище елементи. Подібна процедура виконується з частотою в 100 – 1000 разів / сек. Але якщо драйвер застарів (давно не оновлювався), або він несумісний з Віндовс 10 певної версії, то управління графічними ресурсами не може виконуватися скоординовано.

Ще однією причиною помилки є істотне підвищення температури GPU (головного чіпа відеокарти). Можливо, Ви намагалися виконати розгін, або забули виконати очищення системи охолодження від пилу, давно не міняли термопасту. Нерідко ситуація «розжарюється» із-за пошкоджень блоку живлення (здуття конденсаторів, скачки напруги) або не оптимальних параметрів електроживлення.

Рішення

Якщо на екрані відображається код зупинки «video tdr failure», як виправити зараз розповім в покрокової інструкції.

Найперше, що потрібно зробити, це оновити драйвера. У більшості випадків такий спосіб допомагає забути про несправності.

Другий метод полягає у видаленні всіх утиліт, пов’язаних з графічним адаптером. Зазвичай вони інсталюються разом з драйвером. Щоб виконати повну очистку всіх слідів додатків, рекомендую користуватися не стандартним способом (через «Програми та компоненти»), а спеціальними програмами – CCleaner або Wise Care 365. Але якщо не хочете слідувати моїм порадам, то пробуйте використовувати вбудований інструмент:

Виправляємо помилку VIDEO_TDR_FAILURE Windows 10

Обов’язково перезавантажте ПК після всіх виконаних маніпуляцій. Потім заново скачайте драйвера з офіційного джерела, встановіть їх.

Варто відзначити, що на сайтах виробників можуть бути свіжі бета-версії, які доступні для користувачів. Але є ймовірність, що вони «сирі» і можуть стати причиною інших помилок. Краще качати стабільні версії (не Beta).

Помилка video tdr failure nvlddmkm sys повинна пройти.

Додаткові рекомендації

  • Якщо Ваше «залізо» було випущено багато років тому, то є ймовірність, що в Windows 10 не передбачена можливість взаємодії з таким застарілим обладнанням. Це характерно для ноутбуків, вироблених до 2011 року. Кращим рішенням стане інсталяція попередніх випуском Віндовс («сімка» – саме те!).
  • Не перешкодить скачати свіжі оновлення для «десятки», які можуть автоматичні усунути зазначену проблему:

Виправляємо помилку VIDEO_TDR_FAILURE Windows 10

  • Не хотілося б у це вірити, але якщо відеокарта пошкоджена (що і викликає появу коду помилки), то доведеться звернутися в сервіс. Але попередньо врятувати ситуацію може перемикання на вбудований відео процесор в Біосі або спеціальної утиліти для управління адаптером (ATI Catalyst, Nvidia Control Panel).
  • Раджу зайти в налаштування режимів електроживлення (через Панель управління) і там вибрати збалансовану схему:

Виправляємо помилку VIDEO_TDR_FAILURE Windows 10

Якщо зазначені методи не допомогли Вам потрібно розглядати ситуацію індивідуально. Напишіть в коментарях, і я спробую підібрати рішення.

З повагою, Віктор!

Виправляємо помилку VIDEO_TDR_FAILURE Windows 10