Виправляємо помилку Kernel power: код події 41

348

Доброго дня. Думаю, що кожен користувач Windows хоча б раз у житті бачив «екран смерті» BSoD, який виникає з різних причин. Зазвичай, серед купи незрозумілих написів присутній опис проблеми, що вказує на її джерело. Одним з таких випадків є «помилка kernel power код події 41».

На що вказує це повідомлення?

На жаль, цю ситуацію не можна назвати приємною. Система зависає, потім самостійно перезавантажиться. А коли ПК знову намагається заробити в штатному режимі, то помилка знову дає про себе знати. Замкнуте коло…

Але найгірше, коли повідомлення просто висить на екрані, і навіть натискання на кнопку перезавантаження або вимикання комп’ютера не приводить до бажаного результату. Доводиться висмикувати кабель живлення з розетки, щоб хоч якось вплинути на хід подій.

Як помилка усувається kernel power 41?

Оскільки причин може бути багато, слід вдатися до кількох методів «лікування». Варто розуміти, що ця несправність виникає з-за дефектного звернення до ресурсів процесора. Якщо помітили, що синій екран «вискакує» після запуску певних програм, що створюють посилене навантаження на ПРОЦЕСОР (ігри та інші програми, що вимагають обробки графіки), слід видалити даний софт, відмовитися від його використання. Інакше може статися непоправне – вихід обладнання з ладу.

Далі я опишу найбільш поширені фактори, що впливають на виникнення у Microsoft Windows kernel power код події 41:

  • Якщо у Вашому ПК одночасно активна інтегрована звукова карта (на материнській платі) і зовнішня, що підключається до слота PCI-E, то потрібно одну з них відключити. Для того потрібно зайти в диспетчер пристроїв, натиснувши Win + X в Віндовс 10:

Виправляємо помилку Kernel power: код події 41

  • В розділі «Звукові, ігрові пристрої» відключити один з елементів:

Виправляємо помилку Kernel power: код події 41

  • Коли помилка дає про себе знати під час онлайн-ігор, є ймовірність, що проблема криється в несправному мережевої плати або застарілих драйверів. Знову ж, йдемо в диспетчер пристроїв і в розділі «Мережеві адаптери» виконуємо оновлення «дров». Як це зробити швидко і автоматично, я розповідав в одній із попередніх публікацій.
  • Нерідко код 41 63 (kernel power) стає наслідком відсутності критично важливих апдейтів системи. Потрібно перейти до «Параметрами» Windows 10, вибрати пункт «Оновлення» і виконати перевірку:

Виправляємо помилку Kernel power: код події 41

Для Віндовс 7 аналогічні дії виконуються в «Центрі оновлення», який розташований на Панелі управління (відкривається через меню «Пуск»).

  • Можливо, один з необхідних компонентів системи пошкоджений. Слід запустити перевірку за допомогою командного рядка (з правами адміна), використовуючи команду:

sfc /scannow

Виправляємо помилку Kernel power: код події 41

Після завершення процесу пошуку та аналізу, варто перезавантажити ПК, щоб Віндовс спробував самостійно усунути всі помилки.

Найвірнішим методом, на мій погляд, є оновлення драйверів. Це можна зробити вручну, що забере у Вас багато часу, так і з використанням утиліти Driver Booster в автоматичному режимі.

І наостанок. Буває так, що «синій екран смерті» є наслідком вірусної активності. На всяк випадок, раджу перевірити ПК утилітою DrWeb CureIt. Робити це краще всього в безпечному режимі, вхід в який виконується шляхом натискання клавіші F 8 до початку завантаження операційної системи.

Виправляємо помилку Kernel power: код події 41

Якщо після всіх вжитих заходів помилка kernel power код події 41 не зникла, рекомендую перевстановити Windows 7 або 10.

З повагою, Віктор!

Виправляємо помилку Kernel power: код події 41