Великі виробники готуються до випуску ігрових відеоадаптерів intel arc alchemist

16

Як відомо, в осяжному майбутньому до гігантів в області дискретних графічних адаптерів в особі nvidia і amd додасться і компанія intel, яка вже анонсувала швидку появу своїх перших ігрових відеоадаптерів з архітектурою xe під брендом arc — першими на сцену вийдуть відеокарти на базі gpu під кодовим ім’ям alchemist.

Джерело зображення: hothardware

Як повідомляє сайт videocardz з посиланням на ряд джерел, як мінімум три великих виробника, в список яких входять asus, msi і gigabyte, вже готуються до випуску дискретних графічних адаптерів intel, заснованих на gpu alchemist. На жаль, інформації про те, чи будуть дані компанії випускати свої власні рішення з нестандартним дизайном, або займуться випуском референсних моделей, поки немає.

Варто відзначити, що asus і раніше виявляла інтерес до дискретних відеоадаптерів intel: кілька місяців тому виробник приступив до випуску відеокарт dg1 (iris xe) з кастомним дизайном і пасивним охолодженням, тому подальша співпраця двох гігантів не викликає сумнівів.

Джерело підтверджує, що intel також зацікавлена в послугах msi з виробництва графічних адаптерів на базі gpu alchemist, в той час як інформацією щодо залученості gigabyte ресурс не має.

Необхідно нагадати, що раніше глава графічного підрозділу intel раджа кодурі (raja koduri) в інтерв’ю одному з видань натякнув, що графічні адаптери на базі gpu alchemist можуть отримати не тільки референсний, але і кастомний дизайн.

Виходячи з наявних даних і «витоків», майбутні ігрові відеокарти intel arc alchemist зможуть запропонувати апаратну підтримку трасування променів і зручні інструменти для оверклокінгу, а також зможуть конкурувати з продуктивними моделями nvidia і amd, а саме з geforce rtx 3070 ti і radeon rx 6800 xt.