Вчені з’ясували, чи існували на марсі озера

22

Після збору перших марсіанських зразків представники nasa вивчили хімічний склад. Як виявилося, порода мала тривалий контакт з водою.

Перший зразок був зібраний 6 вересня, а другий спустянесколько днів-8 числа. Вони отримали назви montdenier і montagnac відповідно і зараз зберігаються в запечатаних контейнерах всередині ровера perseverance. Згідно з проведеним марсоходом аналізу, породас включеннями базальту сформувалася в результаті застигання лави, але найцікавіше вдалося з’ясувати після хімічного вивчення грунту.

Вчені вже знали, що на днекратера езеро раніше розташовувалося стародавнє озеро, але вважали, що це могло бути короткострокове заповнення паводковими водами. Цього разу висновки однозначні: виявлено чіткі ознаки довгострокової взаємодії зразків з водою.

“якщо ці скелі піддавалися впливу водив протягом тривалого періоду, то в них можуть бутиобитаемые ніші, що підтримують стародавню мікробне життя”, – заявляютпредставники nasa.

В майбутньому зібрана порода піддасться більш пильному вивченню, але трапиться це тільки після переправлення зразків на землю. Згідно з даними nasa, це відбудеться не раніше, ніж через 10 років.