Учеба в Швейцарии: мнения бывших студентов

7-14-2018

Швейцарські університети роблять все для того, щоб залучати зі всього світу кращих студентів. Кількість студентської молоді в країні постійно зростає. Портал swissinfo.ch взяв інтерв’ю у тих, хто колись навчався в Швейцарії. Пропоную вибрати обучение в ВУЗах Швейцарии

Зафіксовані відгуки були загалом досить позитивними. Всі опитані говорили про те, що викладання і організація навчального процесу у всіх вузах були поставлені на високому рівні. Очевидним було і знамените швейцарське гостинність.

«У мене був багатий студентський досвід у Швейцарії», – ділиться своїми спогадами Дипа Мазумдар (Deepa Mazumdar) з Індії. Протягом трьох років вона працювала над своєю кандидатською дисертацією в області психології в університеті Лозанни. «Мені так все подобалося! Мене скрізь поважали, я ні разу не зіткнулася з расизмом, і взагалі, я тут відчувала себе в цілковитій безпеці».

Хосе Бьери (Jose Bieri) навчався в Університеті р. Санкт-Галлен. «Я думаю, що це був один з найкращих періодів мого життя», – упевнений він.

Більшість респондентів вважає, що вартість навчання в Швейцарії була вельми розумною. Деякі, правда, згадують і високу вартість життя в Швейцарії, яка нівелює доступний рівень плати за навчання.

«Якщо скласти витрати на проживання разом з платою за навчання, то в підсумку вийде, що навчання в Швейцарії не дешевше, ніж у Нідерландах та Німеччині», – каже голландець Маартен де Круйф (Maarten de Kruijf).

«На мою думку, у Швейцарії має бути більше можливостей для студентів в плані доступного житла, особливо в Цюріху, – вважає Саламамма (Salamamma). – По хорошому, університети повинні забезпечувати студентів з низьким доходом дешевим житлом».

Найбільше коментарів, що не дивно, викликала перспектива можливого підвищення плати за навчання для іноземних студентів.

«Той факт, що іноземні студенти в Швейцарії будуть змушені платити більш високу плату за навчання, лише підсилить думку, що Швейцарія є «закритим клубом для багатих» і що політики, які визначають розвиток країни, все ще страждають ксенофобією», – припускає Лоррейн (Lorrainе).

«Для Швейцарії взагалі характерний страх перед іноземцями», – вважає Ксенія (Ахіпіа). – Це ускладнює життя багатьох іноземних студентів».

Дієго Дзунино (Diego Zunino), який навчався у Вищій технічній школі Цюріха (ETH), також є одним з тих, хто критично згадує про своє навчання в Швейцарії. «Атмосфера серед студентів була просто жахливою. Я насилу її виносив. Якщо ти вже не є частиною системи, то друзів ти точно не знайдеш».