У трейлері оновленої трилогії gta знайшли цензуру-rockstar видалила елемент, який вважається расистським

38

Ще в серпні портал gematsu повідомив те, що rockstar games внесла зміни в контент ремастерів gta iii , vice city і san andreas , щоб зробити ігри більш придатними для сучасної аудиторії. Хоча на момент анонсу grand theft auto: the trilogy – the definitive edition компанія не підтвердила зміни, уважні користувачі помітили факт цензури в дебютному трейлері оновленої трилогії.

Мова про момент з томмі версетті і філом кессіді з gta: vice city. У сцені, де персонажів відкидає від вибуху, можна звернути увагу, що на футболці кессіді тепер зображений череп, а не прапор конфедерації.

Справа в тому, що в сша прапор конфедерації або прапор конфедеративних штатів америки є спірною темою. Одні пов’язують його з історичною пам’яттю і вважають символом боротьби за свою спадщину, тоді як інші бачать в ньому символ расизму, оскільки кша складалися з південних рабовласницьких штатів, що вийшли зі складу сша за часів громадянської війни. Розбіжності про доцільність наявності прапора конфедерації розгорілися в сша в минулому році на тлі протестів, викликаних смертю афроамериканця джорджа флойда, який загинув під час затримання білими поліцейськими.

Однак в grand theft auto: vice city даний елемент використовувався як засіб для висміювання стереотипів, а сама серія завжди була сатирою на політику і життя американців. На reddit зміна піддалася сильній критиці, причому навіть з боку тих, хто особисто негативно ставиться до прапора конфедерації. Користувачі логічно задаються питання, що якщо rockstar зацензурила це, то які ще зміни були внесені в трилогію заради догодження сьогоднішньої аудиторії?

Втім, поки точно не ясно, чи стосується цензура тільки трейлера або гри теж.

Виходить 11 листопада розкрила днями.