У соцмережі Facebook зявилася нова функція

341

Соціальна мережа Facebook не стоїть на місці і постійно пропонує користувачам нові можливості. Днями “дітище” Цукерберга отримало унікальну технологію, що дозволяє знаходити зображення за заданими запитами і навіть опису того, що відбувається на фото.

Раніше цей проект мав головну мету – допомогти людям зі слабким зором, але зараз його відкрили для широкого кола користувачів Facebook. Новий інструмент називається “Lumos” та працює з використанням сучасних напрацювань в галузі штучного інтелекту. Система може розпізнавати об’єкти на фото, ландшафт, географічні елементи, навіть якщо зображення не мають додаткового опису.

Тобто, пошук ведеться не на основі словесних описів до фото, а саме з того, що зображено на картинці. Насправді, це революційний прорив, який дозволяє більш точно знаходити потрібні речі в мережі.

Поки алгоритм може добре відрізняти лише знеособлені предмети, але вже незабаром розробники мають намір розширити можливості. Планується додати розпізнавання людських емоцій, поведінки, діяльності і т. д. А в майбутньому можуть реалізувати такий алгоритм для пошуку відео.

Варто відзначити, що Lumos доступний лише для користувачів із США. В інших країнах його впровадять ближче до літа 2017 року. А поки можна використовувати аналогічний продукт від Google, який називається Photos.