У росії запропонували навчати ші для військових на комп’ютерних іграх

36

Головний радіочастотний центр планує перейняти зарубіжний досвід застосування ігрового штучного інтелекту для потреб збройних сил. У тому числі в побудові реальних бойових стратегій і створенні симуляторів. Повідомляється, що в росії подібні технології вже розробляє « ростех ».

Співробітники відомства, що звітує перед роскомнаглядом, провели ряд досліджень, в ході яких з’ясувалося, що за допомогою подібних систем можна підвищити ефективність тестування і оптимізувати військові плани.

“інтегрована система військових ігор з ші може проводити конфронтацію людина-машина, що сприяє виявленню можливих проблем і слабких місць”, – свідчить документ.

Навчені нейромережі також пропонується використовувати у вузькоспеціалізованих військових симуляторах, які «давно стали частиною системи тренувань збройних сил таких країн, як сша і великобританія».

Відзначається, що спеціалізовані симулятори найбільш популярні в авіаційному середовищі, де цивільні і військові льотчики відпрацьовують елементи пілотування, не піднімаючись в небо.

Експерти не поділяють ентузіазму фахівців, заявляючи, що розробка унікальних технологічних продуктів коштує дуже дорого, і ціна військових проектів значно вище комерційних.

Наприклад, повноцінний симулятор для найпростішої приватної завдання обійдеться в 5 мільйонів рублів, а бойовий симулятор для вкс — 500 мільйонів, говорить гендиректор розробника «номікс» аркадій оверін, розмірковуючи про технології vr і ar.