Toshiba передбачає збереження дефіциту силової електроніки до кінця 2022 року

12

Силова електроніка, використовувана в ланцюгах управління живленням багатьох електронних пристроїв і автомобілів, виявилася одним з найбільш дефіцитних видів напівпровідникових компонентів ще в минулому році, і поки ситуація в галузі не дозволяє розраховувати на ослаблення дефіциту до кінця 2022 року, як вважають представники компанії toshiba.

Джерело зображення: bloomberg

Своїми коментарями з bloomberg поділився директор профільного підрозділу японської корпорації такесі камебуті (takeshi kamebuchi). Дефіцит силових компонентів буде зберігатися, за його словами, до вересня наступного року в найкращому випадку. Деяких клієнтів toshiba не зможе обслужити до початку 2023 року.

Дефіцит силової електроніки визначається двома факторами. По-перше, попит помітно перевищує виробничі потужності учасників ринку. По-друге, сировина і матеріали для виготовлення силових компонентів теж залишаються в дефіциті. До березня 2024 року toshiba розраховує вкласти в розширення обсягів виробництва силових компонентів $545 млн, що дозволить, крім іншого, побудувати нове профільне підприємство. На думку представника компанії, попит на силову електроніку не спаде навіть після закінчення пандемії.

Пріоритетом для toshiba зараз є постачання силовими компонентами клієнтів з числа автовиробників і їх підрядників. Ігровим консолям цих комплектуючих теж не вистачає. Знайти альтернативні джерела компонентів в даному випадку вкрай складно, оскільки будь-які зміни дизайну зажадають повторної сертифікації виробів на безпеку. Toshiba визнає, що виробників ігрових консолей в повній мірі зараз задовольнити не може. Якщо зазвичай клієнти обговорювали з цією компанією контракти на поставку компонентів із запасом в кілька тижнів або місяців, то тепер переговори починаються за півроку до початку поставок, а пошуки додаткових резервів здійснюються практично щодня.