Tesla заявила про отримання збитку в розмірі 51 млн доларів від інвестицій в біткоіни

23

Великі компанії по всьому світу завжди отримують податкові пільги. Багато платять тільки частину покладеного, а більшість працює на індивідуальних планах. Це дозволяє маніпулювати мільярдами доларів, тоді як звичайні громадяни платять десятки відсотків з декількох тисяч доларів на місяць. Яскравим прикладом є apple, яка знаходиться в юридичному просторі ірландії. Це дозволяє компанії знизити податковий тягар в європі до мінімуму. Такий стан справ не влаштовує політиків єс, але вже багато років все залишається без змін. Якщо ви готові найняти дорогих юристів, то можна і зовсім не платити податки, але це вже виходить за межі нашого матеріалу.

Згідно із законодавством сша, якщо компанія купила якийсь цінний актив (наприклад, акції), але в результаті незалежних від власника обставин цей самий актив втратив в ціні, то потрібно повідомити у відповідні інстанції про збитки. Це дозволить знизити податкове навантаження, а ось в разі надприбутків, можна спокійно спочивати на лаврах, адже ніяких вимог в цьому відношення немає. Як стало відомо, tesla активно користується цим правилом. Судячи з усього, прийшов час підбивати підсумки третього кварталу 2021 року. Так ось, tesla абсолютно раптово заявила, що отримала збиток у розмірі 51 мільйона доларів від інвестицій в біткоіни.

Несподівано? а насправді все вірно, адже враховується тільки курс кінець вересня. Звертаючись до таблиці вище, можна обчислити середньозважений курс покупки біткоіни компанією tesla. Дивіться, на рахунку автогіганта 43 200 монет, ціна яких на момент покупки дорівнювала 1.5 мільярда доларів. Виходить, що одна монетка обійшлася ілону маску в 37 200 доларів. На кінець вересня 1 біткоіни коштував 44 000 доларів. Здавалося б, вигода на обличчя, ось тільки спритні бухгалтера вважають інакше. Вони вказують не на різницю на момент покупки, а в порівнянні з другим кварталом.

Якщо в наступні кілька місяців ми побачимо зростання вартості біткоіни, то tesla віддасть перевагу ігнорувати цей малозначимий факт. Але ж автовиробник отримує гігантські субсидії, випускаючи електричні автомобілі. Мало того, компанія продає енергетичні квоти, оскільки їй належать виплати за відсутність шкідливих викидів автомобілями tesla. Суми набігають величезні, але так уже влаштований бізнес, що потрібно економити кожну копієчку, навіть якщо з інших джерел до вами прилітають мільярди.