Смартфони будуть заряджатися від дотиків до екрану

292

Розробники з Пенсільванського університету працюють над створенням технології, яка дозволить заряджати мобільні гаджети шляхом натискання на дисплей. Таким чином, можна буде покрити близько 40% енергетичних потреб пристрої.

Примітно, що головним інвестором даного проекту є компанія Самсунг.

Подібні розробки вже використовуються в медицині для перетворення механічного впливу в електричний струм. Мова йде про так званий “ефект пьезы”, коли деякі матеріали при зміні своїх фізичних властивостей можуть проводити заряд.

Вченим з Пенсільванії вдалося створити унікальні діоди органічного походження, які і будуть головним компонентом нової системи підзарядки. Під час дотику до екрану буде виникати постійний струм, що передається через спеціальні трубки на мембрану, а потім через конденсатори на акумулятор.

На даний момент технологія ще “сира”, але фахівці впевнені, що незабаром зможуть домогтися найкращих результатів для використання в смартфонах і інших мобільних пристроях. Це дозволить продовжити автономність пристроїв на кілька годин у режимі активного використання.