Smart File Advisor: огляд корисного додатка

357

Доброго дня. Дуже часто користувачі комп’ютера стикаються з невідомими форматами файлів, які система не може відкрити автоматичним чином (скоріше всього, не встановлено відповідну програму). Доводиться відкривати браузер, вводити відповідний запит в пошуковик, щоб дізнатися спосіб відкриття таких файлів. Сьогодні хочу розповісти про більш швидкому способі. Ви дізнаєтеся Smart File Advisor що це за програма, для чого потрібна, як користуватися.

Огляд можливостей

Утиліта призначена для визначення формату файлів з подальшим пошуком відповідного додатка, щоб можна було відкрити потрібний елемент.

Завантажити Smart File Advisor 1.1 8 (найактуальніша версія) можна за посиланням:


Завантажити: Smart File Advisor
Must-have додаток
Скачано: 87, розмір: 5 Mb, дата: 15.Січ.2017

Після короткого процесу установки у Вас не з’явитися ярлик на Робочому столі або в меню «Пуск». Софт лише розширює можливості Провідника, додаючи в контекстне меню кілька допоміжних пунктів.

  • Вибираємо файл з невідомим розширенням і клацаємо по ньому правою кнопкою мишки:

Smart File Advisor: огляд корисного додатка

  • З меню вибираємо Smart File Advisor, після чого відобразиться вікно з пропозицією виконати пошук на сайті Filefacts.net. Нічого не змінюємо і тиснемо на «ОК»:

Smart File Advisor: огляд корисного додатка

  • У браузері відкриється вказаний вище ресурс з результатами. Оскільки не всі розширення внесені в базу, Ви можете побачити щось подібне:

Smart File Advisor: огляд корисного додатка

Але в більшості випадків утиліта знаходить рішення. Як бачите, схема досить проста.

Але це ще не всі можливості, які вона надає. Важливою функцією є визначення hash-сум (хеш).

Що це таке? У кожного є своя контрольна сума (MD-5 / CRC / SHA-1) – унікальне значення, в якому зашифрований розмір елемента, його тип та інші дані. Припустимо, Ви хочете завантажити з інтернету образ додатки (ISO) і в описі вказується його чек-сума. Після завантаження Ви можете порівняти ці значення, і, якщо вони не рівні між собою, означає виникли певні пошкодження. Саме тому можуть надалі виникати помилки в роботі таких програм.

Щоб перевірити хеш потрібно клікнути правою кнопкою мишки на файлі і вибрати пункт Checksum:

Smart File Advisor: огляд корисного додатка

Відкриється вікно з потрібною інформацією:

Smart File Advisor: огляд корисного додатка

Ось як усе просто!

Ще одним цікавим моментів я вважаю можливість перевірити актуальність встановлених на комп’ютері програм (остання версія чи ні). Працює ця функція в прихованому режимі, але як тільки знаходить оновлення для використовуваного Вами софта, пропонує Вам завантажити його.

Smart File Advisor як видалити?

Якщо виникне така необхідність, то ніяких проблем з видаленням бути не повинно. Відбувається воно за стандартною схемою – заходимо в «Програми та компоненти» через «Панель управління» (або за допомогою рядка пошуку):

Smart File Advisor: огляд корисного додатка

Потім у переліку знаходимо софт, який необхідно усунути, виділяємо його і кліком правої кнопки миші викликаємо контекстне меню з потрібним нам варіантом дії:

Smart File Advisor: огляд корисного додатка

Автор рекомендує:

  • Для чого потрібен Foxit Reader на вашому комп’ютері
  • Emsisoft Anti Malware free скачати безкоштовно

Для ідеального очищення всіх слідів перебування утиліти на ПК викачуємо і встановлюємо CCleaner російською мовою. Спочатку прибираємо «сміття» на вкладці «Чистка», потім аналізуємо реєстру на вкладці нижче і видаляємо всі знайдені невірні записи.

Варто відзначити, що поки невідомі випадки, коли віруси намагаються видати себе за Smart File Advisor. Що це за програма я розповів, а Ви вже самі приймайте рішення про скачуванні. Моя думка: такий інструмент повинен бути у кожного користувача комп’ютера.

З повагою, Віктор!