Сінгапур вивів на вулиці роботів xavier для патрулювання

9

Сінгапур знаменитий своїми суворими законами і правилами в області безпеки. Уряд міста-держави розвісив по всій території камери, а тепер приступив до тестування роботів на прізвисько «ксав’є».

Протягом наступних трьох тижнів автоматизовані правоохоронці будуть прочісувати громадські місця в пошуках порушників. Роботи стануть стежити за натовпом в районі туа-пайо для виявлення так званої «небажаної соціальної поведінки». До подібного, наприклад, відносяться масові скупчення людей з більш ніж п’яти чоловік, що суперечить заходам безпеки в умовах covid-19.

Крім того, «ксав’є» відзначатимуть випадки куріння в заборонених місцях, неправильно припаркованих транспортних засобів, а також використання пішохідних доріжок і тротуарів велосипедистами.

Роботи оснащені камерами, що забезпечують 360-градусний огляд з командного центру. Вони здатні робити фото при слабкому освітленні за допомогою іч-камер, а зняте відео — аналізувати системою штучного інтелекту. Вбудовані датчики дозволяють “ксав’є” переміщатися по місту автономно, а також уникати рухомих і нерухомих об’єктів.