Що значить af в процесорі ryzen

66

Процесори ryzen з’явилися в 2017 році, але за такий короткий проміжок часу встигли кілька разів оновити архітектуру. Проте перше покоління процесорів як і раніше можна зустріти в продажу, а найпопулярніші моделі ryzen 3 1200 і ryzen 5 1600 навіть отримали оновлені версії з індексом af.

У цій статті ми розберемося що означає af в процесорі ryzen, розглянемо відмінності між ревізіями ae і af, а також покажемо, як можна дізнатися, який процесор стоїть у вашому комп’ютері.

Що означає af в процесорі ryzen

Af-це дві останні букви в маркуванні на кришці процесора amd ryzen другого покоління, не плутайте з маркуванням модельного ряду. У першого було ae, а наступні ryzen перейшли на нову систему без букв. Таким чином, будь-який ryzen 2000 буде мати af в маркуванні. Але у продажу можна знайти пару оновлених процесорів першого покоління: ryzen 5 1600 і ryzen 3 1200. Нові ревізії з’явилися в 2020 році, але які саме переваги отримає користувач, ми зараз і з’ясуємо.

Як нескладно здогадатися, маркування af вказує на те, що використовується друге покоління ryzen. Таким чином, оновлені процесори, хоч і мають старе позначення, відносяться до zen + на 12 нм техпроцесі.

На папері характеристики ті ж. Стільки ж ядер, кеша, той же теплопакет і так далі. Але на практиці відмінності є. Нова архітектура сама по собі дає кілька відсотків приросту продуктивності, частоти під навантаженням також стали трохи вище. Для більшої наочності скористаємося таблицею.

Оновлені процесори тримають більш високі частоти під навантаженням, їх продуктивність на 12-15% більше, до того ж вище розгінний потенціал. Варто також відзначити і не настільки явні відмінності. З архітектурою zen + додався апаратний модуль tpm, який на поточний момент потрібно для запуску передрелізної windows 11.

Якщо ж у вашому комп’ютері встановлений ryzen 5 1600 або ryzen 3 1200, то ви можете перевірити його ревізію в програмі cpu-z. Нас цікавлять пункти code name, technology і revision. Якщо ваші значення збігаються з тими, що показані на скріншоті нижче, значить, ви стали власником оновленого процесора на zen+.

Тепер ви знаєте що означає af в процесорах amd ryzen. Ці літери вказують на те, що використовується архітектура zen+, а процесори відносяться до другого покоління. Виняток становлять лише оновлені ryzen 3 1200 і ryzen 5 1600. Знайти такі процесори в продажу не так складно, до того ж багато магазинів вказують ревізію процесора в описі.