Що таке менеджери завантажень і чим вони кращі стандартних функцій браузерів

8

Всі популярні браузери підтримують завантаження файлів. Проте це не заважає користувачам встановлювати окремі менеджери завантажень, які, ніби як, спрощують даний процес. Незважаючи на те, що доступ до контенту все більше здійснюється в форматі онлайн, розробники також активно пиляють нові фішки для своїх менеджерів завантажень, а ще регулярно випускають нові рішення і намагаються просувати їх усіма можливими способами. Що цікаво, менеджери завантажень можуть бути навіть платними, що робить їх ще більш незвичайним софтом. Що собою являють і для чого потрібні — в цьому і належить розібратися.

Принцип роботи і сценарії використання менеджерів завантажень

Кожен менеджер завантажень являє собою окремий додаток для комп’ютера або смартфона, яке призначене для скачування файлів з інтернету, а також, якщо потрібно, локальної мережі. Від вбудованих в сучасні браузери вони зазвичай відрізняються цілим набором додаткових інструментів, які полегшують взаємодію з даним процесом. Деякі можуть прискорити завантаження, інші дозволяють завантажувати контент, який закритий від цього за замовчуванням. Число і реалізація спеціальних фішок, які підтримує утиліта, можуть сильно відрізнятися від програми до додатка.

часом далеко не всі з представлених можливостей доступні в сторонніх менеджерах завантаження безкоштовно / ninja download manager

Переваги використання окремих менеджерів завантаження

 • збільшення швидкості завантаження. багато менеджерів завантажень можуть завантажувати файли відразу в кілька потоків, щоб вони якомога швидше опинилися в сховищі користувача. Втім, варто відзначити, що далеко не всі сайти дають робити щось подібне, щоб навантаження на них не була такою великою.
 • контроль швидкості скачування. менеджери завантажень зазвичай забезпечують можливість обрізати ширину потоку. Це потрібно для того, щоб не забивати свій інтернет-канал тільки скачуванням певного файлу і, наприклад, залишити можливість комфортного веб-браузинга.
 • призупинення процесу скачування. деякі ресурси створюють динамічні посилання для завантаження файлів, що виключає можливість призупинити процес скачування і відновити його в інший час. Сторонні програми зазвичай дають можливість боротися з цим.
 • відкладене завантаження файлів. ця можливість дозволяє створити попередній список з посилань на дані, які потрібно завантажити, щоб зробити це в більш зручний час. Наприклад, якщо не хочеться забивати свій інтернет-канал прямо зараз або є варіант підключитися до іншої мережі.
 • розклад для скачування. деякі сторонні менеджери завантажень укомплектовані не тільки відкладеної завантаженням з ручним запуском, але і інструментом для формування розкладу скачування файлів з конкретним часом для кожного з файлів. Це буває дуже зручно.
 • послідовне завантаження. вона передбачає скачування мультимедійних файлів таким чином, щоб його можна було використовувати ще до повного завантаження. Це особливо зручно, коли мова заходить про роботу з ємними відео. Почати їх перегляд вийде мало не відразу після старту завантаження.
 • підтримка проксі-серверів. це дає два сценарії використання. З одного боку, вийде обійти обмеження на доступ до певних ресурсів в конкретному регіоні. З іншого боку, вийде забезпечити собі максимальну конфіденційність при завантаженні сумнівного контенту.
 • завантаження за категоріями. деякі менеджери завантажень, крім іншого, дають можливість розділяти викачані файли за типами. Після закінчення завантаження вони складаються в конкретні папки. Якщо мова про мультимедійний контент, це можуть бути» відео«,» аудіо«,» кліпарти ” і так далі.
 • віддалене управління. деякими менеджерами завантажень можна керувати віддалено за допомогою програм на смартфонах або веб-додатків, що також часто поширене. Це зручно, якщо потрібно проконтролювати процес закінчення скачування або запустити його без прямого доступу до пк.
 • завантаження сторінок цілком. деякі сторонні програми дають можливість завантажувати сторінки повністю з усім контентом, який на них розташований, включаючи картинки, анімації, відео та інше. Це зручно для тих, хто працює над наповненням сайтів будь-якого типу.
 • часткове завантаження архівів. частина сторонніх додатків для скачування файлів також дає можливість частково завантажувати архіви у форматі zip. Це корисно в тому випадку, якщо вони занадто ємні, а доступ до обраних файлів потрібно отримати якомога швидше.
 • робота з торрентами. в деякі менеджери завантажень, крім іншого, вбудований інструментарій для скачування і роздачі торрентів. В даному випадку можна виключити необхідність окремого клієнта для передачі даних через цю систему.
 • завантаження контенту з сервісів. зрештою, частина менеджерів завантажень, в тому числі, дозволяє завантажувати відеозаписи, а також музичні композиції з сервісів, які це спочатку не передбачають. Головне, щоб питання ліцензійних прав в даному випадку гостро не стояло.

Кращі менеджери завантажень для windows і android

 • сумісність: windows, mac, linux, android;
 • вартість: безкоштовно.

Приємний менеджер завантажень з базовим набором можливостей. Одна з ключових його особливостей-гнучка інтеграція з популярними браузерами (google chrome і mozilla firefox) у вигляді розширень, які прискорюють взаємодію з додатком. Окремої уваги також заслуговують спеціальні макроси, які автоматично перейменовують завантажені файли відповідно до типу контенту, поточною датою, шляхом на сервері і так далі. Додаток також може запустити автоматичну перевірку завантажених файлів за допомогою встановленого антивіруса, якщо такий є.

 • сумісність: windows, linux, android;
 • вартість: безкоштовно.

Менеджер завантаження файлів з відкритим вихідним кодом, який відрізняється окремою підтримкою цілого ряду дистрибутивів linux. Щоб спростити і прискорити його використання, розробники додали цілий ряд розширень для значного числа браузерів: mozilla firefox, google chrome, chromium, opera і vivaldi. За допомогою даної утиліти зручно завантажувати мультимедійний контент з сайтів. Додаток, в тому числі, підтримує моніторинг буфера обміну і вміє розбивати файли за категоріями. Більш того, управляти програмою можна не тільки через графічний інтерфейс, але і за допомогою терміналу.

 • сумісність: windows, mac;
 • вартість: безкоштовно, від 19 доларів за версію pro.

Безкоштовна версія цього додатка пропонує лише базовий функціонал. При переході на формат pro відкривається доступ до масового додавання посилань на скачування, просунута багатопоточність для завантаження файлів, а також гнучкий контроль швидкості і планування подій. У менеджера завантажень приємний мінімалістичний інтерфейс в темних тонах. Він бере під контроль буфер обміну комп’ютера і пропонує завантажити будь-який файл, посилання на який була скопійована з браузера або іншого джерела. Утиліта підтримує роботу з проксі, яка налаштовується через меню параметрів.