Shenmue 3 – більше ніж гра про ностальгії

280

Колись давним-давно Shenmue була найдорожчою грою свого часу. Настільки дорогий, що коли вона не виправдала очікувань з продажу, це призвело до смерті Dreamcast. Продовження ми побачили на Xbox, проте вже тоді стало ясно, що серія померла, залишивши незакінчену історію.

З цієї причини існування третьої гри, яка вийде вже в цьому році, є дивом. Через 20 років тяжкої праці й фанатського терпіння історія Ріо Хазукі продовжиться. Батько серії Ю Сузукі знову біля керма проекту, і історія почнеться рівно з того місця, де вона скінчилася у другій частині. Йдучи по сліду вбивці свого батька Ріо виявляється в китайському селі.

Гра зібрала 7 мільйонів доларів на Kickstarter, демонструючи, що голодні фанати хочуть побачити кінець цієї історії. Про те, яка буде Shenmue 3 міркує один з авторів PC Gamer. Ми перевели для вас головне.

Shenmue 3 починається в селі Байлу, яка сильно контрастує з вулицями японських передмість в першій грі і Гонконгом у другій. Село розташована глибоко в оповитих туманом горах Гуйлінь, Китай, в регіоні, який сам Ю Сузукі відвідав під час дослідження проекту. За класикою девелопери прагнуть створювати деталізовані світи і це видно в третій частині. Далі ми потрапимо в більш урбанізовані локації, проте велика частина сюжету буде відбуватися саме в Байлу.

Як і в першій грі у всіх персонажів буде свій розпорядок дня, рутина, будинки і особистості. Це досить правильне рішення, завдяки якому Йокусуки виглядав гармонійно порівняно з байдужою суєтою Гонконгу, яка повинна була створити більш захоплюючу обстановку. Через цих персонажів ви будите дізнатися все про культуру та історію цього місця. Однак на відміну від гри на Dreamcast, не всі вони з радістю почнуть ділитися інформацією.

Так, Ріо намагається дізнатися у місцевих жителів про Лан Ді, але ніхто навіть і не говорить з ним. Це яскравий приклад системи Affinity, вимагає, щоб ви познайомилися з людьми і заслужили у них хорошу репутацію, перед тим як зможете щось дізнатися. А так як Shenmue є грою з упором на детектив, це має сприяти більш глибокому зануренню. Це також має сенс з точки зору історії, адже навряд чи жителі ізольованою села будуть хоч краплину довіряти незнайомцеві.

Ріо супроводжує Шеньхуа, яка з’являлася у його видіннях у перших двох іграх. Вона і Ріо об’єднані якоюсь містичною духовним зв’язком, яку планують розкрити набагато глибше в третій частині. Корисною вона буде в бесідах, в її компанії жителі села більш охоче йдуть з вами на контакт.

Бійцівський клуб

Крім детективної діяльності, Ріо часто буде битися. У першій грі бої були засновані на серії Virtual Fighter від того ж Ю Сузукі. Shenmue III має ту ж коренастую аркадну анімацію, але з більш плавними переходами між рухами. Бої також підкріплені системою РПГ прокачування. Ріо може взяти участь в декількох міні-іграх, підвищують його базові навички: сила атаки і витривалість. Прокачувати їх, ви незабаром відкриєте третю характеристику кунг-фу, яка дасть доступ до більш комплексним і просунутим бойовим прийомам.

Навчання базується на вашої реакції і спритності. Так, в міні-грі Horse Stance Ріо стоїть в максимально незручній позі, і щоб утримати її, ви повинні швидко і ритмічно натискати певні кнопки. Не встигнете – провал, встигнете – новий навик.

Ви можете тренуватися в ударах на манекенах, або якщо хочеться більше складності – на людях. У місцевому додзьо купа противників для спаринга. Також можна відвідати Розарій – місцевий бійцівський клуб, розташований на території красивого і прикрашеного храму. За бій з досвідченим супротивником доведеться заплатити, проте в разі перемоги ви не тільки зможете поліпшити свої бойові навички, але і заробити, вигравши гроші суперника. Це не обов’язкове заняття, однак його варто випробувати.

Також тут є інші простенькі елементи РПГ. Наприклад, біг Ріо безпосередньо залежить від його витривалості, яку ви можете прокачувати. Відновлювати її можна їжею. До речі готування стане обов’язковою традицією перед важливим боєм.

Минулого іграх ви могли тренувати і розвивати вміння, але в них не було чіткої зворотного зв’язку, яка є тут. Тут же зростання Ріо йде за чіткою прогресії, що робить прокачування більш цікавою.

Сам Ріо – серйозний, забудькувата і схильний ставити химерні питання. Для Сузукі було важливо зберегти цей аспект його особистості, так як фанати люблять за це героя. При цьому нам обіцяють його зростання як персонажа. У перших двох іграх його вели марні спроби помститися. Навколишні весь час намагаються донести йому, що помста не має ніякого сенсу, але він відмахується від будь-яких аргументів. Будемо сподіватися у третій частині до нього хоч щось дійде.

Також фанатам буде приємно дізнатися, що Кору Маршалл – голос англійської озвучення Ріо знову повернеться до своєї ролі, як і композитор всієї серії Масахіро Йошимото, і дизайнер Кендзі Мияваки. Також Сузукі найняв архітектора Манабу Такимото, щоб той максимально детально відтворив всі будівлі в грі, як у перших двох частинах серії.

Ясно одне – в Shenmue 3 вкладають дуже багато любові, і гріє душу, що до цього причетні оригінальні творці, які відповідали за все найкраще у перших двох іграх. І ось вони повертаються, щоб закінчити почате.

Ще приваблює, що гра не збирається слідувати тенденції величезного відкритого світу і буде відчуватися як оригінальна перша частина. Елементи керування камерою були підправлені, але в цілому залишилися такими ж, як і в грі 1999 року. Все ще можна перемикатися на камеру від першої особи і взаємодіяти з ящиками, або іншими предметами, щоб знайти секрети. І самому собою аркадні елементи, QTE і купа побічних активностей повертаються.

Нова земля

Цей матеріал викликає теплі почуття у фанатів серії, однак я вважаю, що ця гра щось більше ніж ностальгія. Більш глибокий бій, елементи RPG і система Affinity є прикладами просування Сузукі, і я впевнений, що є ще нові системи, які чекають свого відкриття. Було підтверджено, що Ріо зможе, як і раніше, отримати роботу і заробити гроші, але розробник Ys Net тримає деталі цього аспекту гри в таємниці.

Зараз ще важко говорити, чи дотягне Shenmue 3 до рівня попередниць, але якщо гра вийде такий же чудною і душевної – то це буде успіх. Я ніколи не думав, що доживу до цього дня, коли історія Ріо буде продовжена, не кажучи про те, що довелося чекати 20 років. Це точно потрібно будете відсвяткувати. Сузики любить свою гру, і це видно. А поки ми чекаємо листопада, коли вийде Shenmue 3, настав ідеальний час, щоб перепройте ремастеры Shenmue 1 і 2.

Джерело: http://webcom.dn.ua/