При нинішніх темпах експансії volkswagen може в наступному році випустити майже мільйон електромобілів

29

Багато автогіганти з десятиліттями історії за спиною в наш час прийняли рішення переходити на електротягу, і регулярно претендує на статус найбільшого автовиробника концерн volkswagen демонструє вражаючі темпи трансформації. Якщо спиратися на статистику перших дев’яти місяців цього року, то при збереженні темпів зростання компанія може випустити мільйон електромобілів вже в наступному році.

Джерело зображення: volkswagen, electrek

Зараз за обсягами поставок батарейних електромобілів volkswagen приблизно в два рази відстає від tesla, але за темпами зростання випереджає її. Опублікована німецьким автогігантом статистика свідчить, що в третьому кварталі цього року volkswagen відвантажив 122 тисячі електромобілів, на 109% більше, ніж роком раніше. За перші дев’ять місяців поточного року було відвантажено 293 тисячі електромобілів, що на 138% більше результату аналогічного періоду минулого року. Для порівняння, tesla в третьому кварталі відвантажила 241 300 електромобілів, збільшивши їх кількість на 73% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

При збереженні темпів поставок volkswagen за підсумками всього 2021 року може поставити 391 тисячу електромобілів, а tesla — в два з гаком рази більше. В ідеалі, компанія ілона маска (elon musk) прагне подолати символічну позначку в один мільйон поставлених в цьому році електромобілів. Для volkswagen цей рубіж буде досяжний в наступному році, якщо говорити тільки про акумуляторні електромобілях, а якщо враховувати і підзаряджаються гібриди, то мільйон екземплярів німецький автоконцерн поставить вже в цьому році.

Одним із секретів успіху електромобілів volkswagen є більш широкий асортимент моделей. У tesla він обмежений чотирма моделями, пікап cybertruck і спорткар roadster очевидним чином затримуються до 2023 року, і в цих умовах доля «народного» електромобіля американської марки за $25 000 залишається невизначеною. Статистика volkswagen враховує електромобілі всіх марок, що входять в концерн, хоча на частку титульного бренду поки припадає до 57% поставок. Керівництво audi, наприклад, нещодавно заявило, що електромобілі марки вже зараз вигідніше у виробництві, ніж машини з двс. Електричний porsche taycan в цьому році обійшов за популярністю ікону сегмента — porsche 911. Все говорить про те, що концерн на всіх парах рухається до статусу лідера ринку, хоча і tesla обіцяє збільшувати обсяги поставок електромобілів на 50% на рік, як мінімум.