Представлені китайські відеокарти з продуктивністю на рівні geforce rtx 2080

36

На прес-конференції, присвяченій продуктам на базі графічного процесора fantasy one, китайська компанія innosilicon представила відразу чотири графічних прискорювача власної розробки, включаючи двопроцесорні рішення, а також власний «аналог» відеопам’яті gddr6x.

Джерело зображень: innosilicon

Представлений компанією innosilicon графічний чіп fantasy one, що ліг в основу її чотирьох відеокарт, був розроблений на архітектурі bxt британської компанії imagination technologies.

Відеокарти серії innosilicon fantasy one type a позиціонуються як рішення для споживчого ринку і робочих станцій. Сам gpu являє собою однокристальну систему. На жаль, докладні технічні характеристики даного чіпа не повідомляє жодне китайське новинне видання.

За заявою innoslicon, відеокарти type a на базі графічного процесора fantasy one забезпечують продуктивність до 5 тфлопс в операціях одинарної точності і швидкість заповнення (fillrate) на рівні 160 гтекс/с. Приблизно такими ж показниками володіє nvidia geforce gtx 1660. Китайські прискорювачі оснащені роз’ємами displayport 1.4, hdmi 2.1 і vga. Карти отримали до 16 гбайт відеопам’яті gddr6 (x) з розрядністю шини 128 біт. Сама компанія називає розроблений нею стандарт пам’яті gddr6 / gddr6x.

Оскільки пам’ять gddr6x була і залишається ексклюзивною технологією компанії micron, яка дозволяє її використовувати виключно в відеокартах nvidia ampere, китайській innosilicon довелося розробити власний аналог. Компанія серйозно попрацювала в питаннях амплітудно-імпульсної модуляції (pam4), в результаті домігшись від чіпів ефективної частоти в 19 ггц, як і у пам’яті micron. Однак недоліком рішення innoslicon є більш вузька шина пам’яті, що в кінцевому підсумку негативно позначається на її максимальній пропускній здатності. Її поріг становить 304 гбайт/с — щось середнє між можливостями пам’яті відеокарт radeon rx 6700xt і radeon rx 6600xt.

На зображенні вище представлена відеокарта innosilicon на базі чіпа fantasy one type a. Це початковий сегмент графічних прискорювачів на даному gpu. Вона володіє меншим об’ємом відеопам’яті, ніж двовентиляторна модель (на зображеннях нижче), проте більш підр обние характеристики новинок виробник не вказав.

Були представлені і більш потужні відеокарти серії type b. У моделі з трьома вентиляторами використовується відразу два графічних процесора fantasy one, об’єднані шиною, що отримала назву innolink. Правда, про підтримку розподіленого рендеринга, як у випадку технології nvidia sli або amd crossfire, нічого не повідомляється. А без неї це по суті дві відеокарти на одній платі, і плоди вона принесе тільки в обчислення, але не в іграх або рендерингу. Компанія заявляє для прискорювача type b продуктивність до 10 тфлопс в операціях одинарної точності і швидкість заповнення (fillrate) до 320 гтекс/с.це можна порівняти з geforce rtx 2080.

За словами виробника, потужності новинки вистачить для одночасної передачі до 32 потоків відео з роздільною здатністю 1080p і 60 кадрах в секунду або до 64 потоків відео в дозволі 720p з 30 кадрами в секунду.

Ця карта зможе запропонувати до 32 гбайт відеопам’яті gddr6 (x), з підтримкою шини 128 біт на кожен gpu. Відеокарта має підтримку інтерфейсу pcie 4.0 x16. Також новинка вийшла у версії з пасивним охолодженням, яка призначена для використання в серверних стійках з потужними корпусними вентиляторами.

Всі представлені відеокарти підтримують різні графічні api, включаючи opengl, opengl es, opencl, vulkan і directx. Найбільш цікавим є підтримка останнього стандарту, проте компанія не вказує, яку саме версію directx підтримують її прискорювачі.

Китайські новинні змі повідомляють, що продуктивність відеокарт демонструвалася в тому числі і в синтетичному ігровому тесті unigine heaven opengl. На жаль, жоден з джерел не опублікував фотографії з результатами тестів.

На заході innosilicon також повідомила, що вже веде розробку графічних процесорів сімейств fantasy 2 і fantasy 3. Їх представлять наступного року. Для їх випуску китайська компанія планує використовувати 5-нм техпроцес виробництва. Який техпроцес використовується для щойно представлених відеокарт виробник не повідомив.

На діаграмі в центрі видно, що в складі графічного процесора fantasy one використовуються 9 графічних ядер

Imagination і innosilicon оголосили про співпрацю в жовтні минулого року. Imagination підтвердила, що вона ліцензувала свою графічну архітектуру bxt китайському виробнику.

Процесори imagination, згідно її презентації, зможуть забезпечити до 6 тфлопс продуктивності в операціях одинарної точності, що трохи вище показника чіпа fantasy one від innosilicon.

Додамо, що після презентації офіційні особи заявили, що на прес-конференції стався епізод. “непроханий гість” скористався можливістю, щоб вкрасти показану відеокарту з місця проведення, що в кінцевому підсумку призвело до втручання поліції.