Пекін запровадив етичні принципи для регулювання штучного інтелекту

49

У китаї опубліковано перший набір етичних принципів регулювання штучного інтелекту (ші). Першорядне значення надається захисту прав користувачів і запобігання ризиків, пов’язаних з впливом світових техногігантів. Ще однією метою ініціативи є прагнення китаю стати світовим лідером в області ші до 2030 року.

Джерело: scmp.com

У керівництві говориться, що людина повинна зберегти повне право приймати рішення, а також право робити вибір, чи вдаватися до послуг ші або в будь-який час припиняти його роботу. Документ опублікований міністерством науки і технологій кнр тиждень тому. Офіційна мета документа « ” забезпечення впевненості в тому, щоб ші завжди знаходився під контролем людини». Керівництво названо як “специфікації етики штучного інтелекту нового покоління”. Документ був розроблений комітетом з управління ші, створеним в структурі міністерства в лютому 2019 року. У червні того ж року комітет опублікував попередню версію керівництва з більш короткими і широкими формулюваннями.

У документі наводяться шість базових принципів для систем ші, в першу чергу це забезпечення їх «керованості і надійності». Крім того, відзначені поліпшення добробуту людини, забезпечення справедливості і правосуддя, захист приватного життя і безпеки, а також підвищення етичної грамотності. Першорядне значення захисту і розширення повноважень користувачів відображає результати роботи пекіна з посилення контролю над технологічним сектором країни. Не так давно в китаї були опубліковані принципи складання алгоритмів рекомендацій контенту — в основі таких алгоритмів часто лежать системи ші, побудовані на зборі та аналізі великих обсягів даних.

Джерело: scmp.com

У всіх випадках нововведення дійсно припускають розширення прав користувача — він отримує більше контролю над взаємодією з системами ші в інтернеті. Згадуються питання безпеки даних, особистої конфіденційності, а також право відмовитися від прийняття рішень на основі ші. Згідно з документом, запобігання ризикам передбачає виявлення та усунення технічних вразливостей в системах ші, забезпечення підзвітності галузевих організацій, а також оптимізацію управління та контролю якості продуктів на базі ші. Принципи запроваджують заборону для постачальників продуктів і послуг на базі ші брати участь у незаконній діяльності, а також створювати загрозу для національної та громадської безпеки та безпеки виробництва. Такі системи не повинні завдавати шкоди суспільним інтересам.

У 2017 році державна рада кнр представила план, згідно з яким країна повинна випередити сша і стати світовим лідером в області ші. На першому етапі плану, в якому провідна роль відводиться уряду, говориться, що до 2020 року промисловість країни повинна не поступатися провідним світовим технологіям ші, їх практичним додаткам, етичним принципам і основам політики. Наступна мета-великий прорив в області ші до 2025 року, щоб до кінця десятиліття кнр стала провідною країною в даній області.