Огляд lost in random

10

У портфоліо інді-розробників zoink games знайдуться проекти, чіпляють якщо не геймплеєм, то яскравим стилем точно. І як видно з недавньої творчості, шведська студія любить робити казки.казки у них виходять відмінні, а що стосується геймплея – тут вони мають репутацію начебто і старанних, але злегка проблемниххорошістов, яким іноді не вистачає посидючості. Щось у нихполучается на» чотири з плюсом«, а щось на» четвірку з мінусом/трійка в розумі ” -в загальному, є до чого прагнути на шляху котличникам індустрії. З lost in random та ж історія-казково, красиво, але скрізь є що поліпшити.

Варто сказати: зроби zoink з lost in random анімаційний фільм, він вийшов би відмінним і, можливо, посопів би в спину роботамтіма бертона. Але шведи вирішили робити гру, і вийшов той самий«проблемний хорошист», якому і хочеться поставити «четвірку» і цікаві ідеї, але на мінуси закрити очі неотримається.

У lost in random є всі атрибути хорошої казкової історії –голос навченого роками оповідача, що запам’ятовується, в мерумрачний світ, чари і епічна боротьба героїв зі злом. У місцевих землях випадковості править зла королева, яка позбавила підданих права … Вершити свою долю кидком живого кубика. Раніше вони були вкаждого, і народ пристрасть як любив змагатися у величезних іграх. Але в пошуках гострих відчуттів ігри ставали більш жорстокими і небезпечними, і все закінчилося війною і деспотією.тепер королева сама за всіх кидає єдиний кубик і визначає, чим підданим займатися, а в деяких випадках – про чемдумать. Але найважливіша подія в житті будь-якого мешканця випадковостіпроісходіт при досягненні 12 років – розподіл в один з шестигородів. І після кидка темного шестигранника можна потрапити куди завгодно-від поселення збирачів сміття уанкрофт (onecroft) добагатої і ситої столичної сикстопії (sixtopia).

Головна героїня, дівчинка на ім’я івен (від англ. Even – парний), не згодна з тим, що її старшу сестру одд (від англ. Odd-непарний) насильно забрали до двору королеви. Разом з випадковообретенним союзником в особі останнього живого кубика, дайсі, онаотправляемся в подорож по землях випадковості.

Шлях їм раз у раз перегороджують слуги королеви та інші персонажіетой похмурої казки – механічні лицарі, розв’язали междоусобіцутройняшки, бургомістр з роздвоєнням особистості і так далі.доводиться пробиватися, і серцем бойової системи є сам дайсии додається до нього колода з 15 карт. Без них івен безпораднакак кошеня-може тільки стріляти з рогатки та збивати зростаючі противники кристали. Але як тільки кристалів наберетсядостаточное кількість, можна кидати живий кубик, а випало числоукажет, скільки карт і якого достоїнства вийде розіграти.причому в цей момент час для ворогів зупиняється, чтопозволяет нам оцінити ситуацію тактично. Варто також додати, що спочатку дайсі обмежений лише двома кружками і,відповідно, не може викинути більше двох на будь-який з граней, але по ходу сюжетаего поступово проапгрейдят.

Використовувані в бою карти діляться на кілька категорій: зброя,пошкодження і шкідливі впливи (це дві, по суті,споріднених категорії), захист і шахрайство. Зброя – це мечі, списи, молоти і луки, які тут же з’являються в руках івен іслужат за призначенням, поки спорожніла шкала міцності не разлучітвас. Пошкодження і шкідливі впливи винахідливіше – тут і ефект отруєного зброї, і нанесення шкоди при ухиленні іунищении кристалів на тілі ворогів, а також закликів духів, величезних рук і оскаженілих кубиків. Картизащіти логічно вбережуть від шкоди і дозволять підлікуватися. Нарешті, ефекти “шахрайства” знижують вартість інших карт, сповільнюють противників і, наприклад, прискорюють проходження певних етапів.причому дія кожної карти обмежена часом, але некоторыеможно посилювати і продовжувати розіграшем її копій.

Свою колоду ми складаємо з декількох десятків карток,поступово відкриваються у торговця за часті покупки або получаемихза участь в боях/виконання квестів. При цьому рідкісних карт, які можна знайти тільки в одному місці, немає – завжди знайдуться дублікати. Дуже шкода, що розробники не стали мотивіроватьігроков виконувати побічні завдання і ретельніше досліджувати світ впоісках дійсно унікальних поповнень для колоди.

Різноманітністю рядових супротивників гра не блищить, тому іногдабольшіе перерви між битвами з одними і тими ж лицарями, павуками, стрілками і їх варіаціями навіть радують!

Як би там не було, в теорії бойова система виглядає цікавою, нона перевірку бої і навіть більшість сутичок з босами виходять зайва. І ситуацію не фарбує ні одноманітний збір кристалів спочатку кожної бійки, ні обмежену дію карт, що вимагає і знову повертатися до накопичення енергії. У розробників був цікавий козир у вигляді більш заморочених битв на полях ігор, але їх реалізації не вистачило глибини. З кожнимброском кубика шахова фігурка рухається по клітинам, разігруяпрі зупинці якісь ефекти, а нам доводиться все так жесражаться з противниками і лише іноді справлятися з більшесерйозними погрозами і перешкодами. Радує хоча б, що битви вігре не на кожному кроці, а місцями спокійного дослідження ідіалогів стає навіть більше, ніж махання кубиками ікартами.

У lost in random дійсно напрочуд багато діалогів, як і у випадку побічних завдань. І тут теж все неоднозначно. При тому, чтоключевие герої і лиходії можуть похвалитися шикарним дизайном іотлично виглядали б в анімаційному фільмі, з масовкою вишланакладка. У будь – якому місті ви зустрінете десятки жителів-людей,якихось вовко-носорогів, антропоморфних сомів і ще якесь токолічество химерних чарівних істот і монстрів. Ось тільки покажу расу zoink games створили буквально всього по одній модельке, лише зрідка змінюючи у її представників головні убори і внешнююмишуру. На цьому тлі king’s bounty ii , яку лають заскудість варіантів зовнішності жіночих персонажів, виглядає еталономразнообразія.

Раз в день в королівстві трідом один з трьох гігантських лицарейделает хід і атакує воїнів супротивників – ось така у ніхвойна!

Найперші побічні завдання подають надію на те, що всі квестибудут рідкісними, але влучними. І правда, незважаючи на формат«подай/принеси» або «знайди/відзвітуй», в перших двох містах витаетнамек на винахідливість геймдизайнерів. Наприклад,на ринку, серед торговців шкарпетками і пережованої їжею, треба розшукатипродавщіцу рідкісних слів і запропонувати її товар наступному цінителюредкостей – щоб отримати те, чим цікавився інший персонаж отже, по ланцюжку, виконати початкове завдання. А в інших квестахдаже трапляється легка варіативність у їх розв’язок або,скажімо, можливість виконати завдання безпосередньо або,залякавши квестодавця, отримати нагороду без зайвої біганини. Однак до третього міста відносяться хрестоматійні ” пошуки зниклих братів і дружин», ікачество побочек явно змінюється кількістю.

До слова, один квест я не зміг виконати через бага-персонажотказивался почати діалог. До того ж кілька разів інтерфейспрекращал реагувати і доводилося перезапускати гру. На щастя,нічого ламаючого проходження не сталося, і хочеться вірити, щоце оперативно поправлять патчами.

Процес дослідження світу в свою чергу спотикається об нерідкочерес великі і при цьому порожні локації. Більш того, lost inrandom – не екшен-платформер, як могло здатися по раннімкадрам, а загадки, що вимагають взаємодії івен і дайсі, ксожаленію, зустрічаються занадто рідко. У підсумку майже всеінтерактівние об’єкти в світі гри-це скам’янілості з грошима ілюки, куди можна послати кубик за ще однією порцією монеток. Техсамих, які використовуються для покупки нових карт у торговця.додайте до цього пошук сторінок, що розповідають історіюслучайності, і це, мабуть все, що повинно мотивувати нас напоиски секретів. Погодьтеся, слабенько.

Творці lost in random не стали робити сюжетних розвилок(невелика варіативність в парі побічних квестів не береться до уваги) іприготували всього одну кінцівку, що для хорошої історії зовсім не є недоліком. А ось що варто враховувати російськомовнимигрокам, так це відсутність локалізації. Як я вже згадував, в гремного діалогів, і написані вони з усім натхненням і казковойвичурностью – не аліса в країні чудес льюїса керролла, але недалекоот цього. Так що впевнений рівень володіння англійською крайнежелателен.

Огляд написаний за цифровою версією гри для playstation 4, наданої редакції видавцем. Всі знімки екрану, що використовуються в матеріалі,Зроблені безпосередньо автором статті на playstation 5 по зворотній сумісності.