Огляд astria ascending-просто, нудною і біса красиво

6

Зустрічають по одягу, а проводжають по розуму – це старе прислів’я какнезмоги краще підходить грі astria ascending , разработаннойканадской компанією artisan studios і випущеної видавництвом dearvillagers для playstation 5, playstation 4, xbox series x|s, xboxone, nintendo switch і рс. Назва студії може бути знайомопоклонникам нішевих jrpg, адже саме ця команда працювала надпроектом super neptunia rpg , випустивши далеко не найгіршу частину цієї багатостраждальної франшизи, але страждає від техническихнедостатков.

Огляд super neptunia rpg можна прочитати ось тут (40/100), і з ним связаназабавная історія: надана на огляд версія для nintendoswitch мене так дратувала своєю слабкою продуктивністю,гальмуючи з приводу і без протягом усього ігрового процесу, чтоя прост окупив версію для playstation 4, і лише тоді зміг узятьсяза нормальну роботу над оглядом..

Проект astria ascending я пройшов на playstation 5, так що стехнічним станом гри проблем не виникало —продуктивність відмінна, хіба що анімація в стрибках занадто різка, ніби пропускає кілька кадрів. Завантаження швидкі, реакція на команди контролера без затримок, на відміну від superneptunia rpg, де затримка введення була присутня навіть на ps4, не кажучи вже про багатостраждальної портативке від nintendo. Візуальноновинка чертовски радує-вона створена за мотивами гри zodiac: orcanon odyssey , що виходила для iphone і ipad в 2015 році, ісохраняет сформований там яскравий художній стиль. Він можетотдаленно нагадати роботу художників vanillaware, але з меншеагресивним і сексуальним дизайном щодо жіночихперсонажів.

Однак, по-своєму цей стиль хороший, та й жіночність героїньпередається добре, особливо в деяких класах. Свою ізюминкувносіт населення світу орканона-тут розробники надихалисяінтернаціональними всесвітами на кшталт “зоряних воєн» і “владелінаколец”, створивши кілька унікальних рас, кожна з яких обладаетсвоей улюбленим середовищем проживання, відмінними рисами івнешнім видом. Наприклад, є раса невеликих пухленьких чоловічків, крилатих істот, могутніх огрів і так далі.

Раз на кілька років на континенті формується група напівбогів-героїв, що захищають орканон від зовнішніх і внутрішніх загроз. Ониполучают в своє розпорядження силу, владу і шану громадян, але жизньполубогов скорочується до трьох років з моменту вступу на посаду охоронців всесвіту. Історія astria ascending починається за парумесяцев до загибелі всіх поточних напівбогів, і приходу їм на зміну групи. Ми беремо під контроль всіх сімох стражейкоролевства, і вирушаємо у фінальний квест, мета якого полягає в усуненні раптово виниклої небезпеки —монструозні шуми стали вриватися на простори континенту і сіяти.

Незабаром з’ясовується, що за появою шумів ховається куди болеесущественная загроза, і нашій групі героїв потрібно побувати щосех куточках континенту, відвідати всі міста, допомогти местнимжителям і побувати в розташованих по всьому материку храмахсозорий. Власне, з цієї подорожі і складається вся гра, афінал тут не буде несподіваним-гравця попередять про досягнення точки неповернення.

Ігровий процес в astria ascending поєднує в собі напрацювання superneptunia rpg, в свою чергу намагалася копіювати ідеї valkyrieprofile , і ідеї першої гри франшизи, згаданої zodiac:orcanon odyssey. Левова частка подорожей відбувається з видом збоку в форматі платформера-керуючи улан, предводітельніцейполубогов, ми можемо стрибати, бігати, спілкуватися з npc, вступати в боїс розгулюють по локаціях шумами, та застосовувати поступово набуті навички. Останні додають елемент “метроідваній”: одержувані в процесі проходження кільця дають можливість долати виникаючі перешкоди — руйнувати стіни, наповнювати і осушувати водойми, парити, ставити кам’яну статую в якості підніжки,а під кінець і по воді. Немов рятівник біля причалу.

Ці механіки розробники продумали добре, навіть цікавіше, ніж в недавно вийшла metroid dread для nintendoswitch. Але, на жаль, чогось студії ремісників не вистачило, і вони полінувалися зробити адекватну, зрозумілу і читану карту. Онет. Ні-ні-ні. У astria ascending карта настільки погана, чтолучше б її взагалі не було: ми бачимо кімнати, двері, ключові точкии зв’язку між кімнатами, проте положення героїні завжди однаково— в якійсь частині поточного фрагмента карти. Наприклад, якщо ми перебуваємо в кімнаті храму, іконка буде по центру, незалежно від реального місця розташування. При цьому у всіх локацій естьвираженный у відсотках прогрес дослідження, що впирається внайденные скрині. Додумуватися, де ти міг пропустити заповітну книгу, доводиться методом всім відомого тику.

Розбавляють платформну біганину-стриботню покрокові битви,що розвиваються на виділеному екрані, як в традиційних jrpg. Тутвсе максимально прозаїчно і шаблонно: у персонажів є обичнаяатака, навички, захист, накопичення шкали фокуса, прімененіепредмета, зміна героя на когось з галерки, і спроба тактіческогоотступленія. У всіх персонажів є початкова професія івозможность прокачати ще три-основну, додаткову іподдержку. Всього чотири професії, причому основна оказиваетмаксимальное вплив на ключові навички напівбога. Ще раз: основна, не початкова. Це різні професії.

У кожної з професій є дерево прокачування. Основна обладаетсамим великим і впливовим, тоді як у базової большінствооткриваемих осередків приносять не дуже істотний приріст кспособностям. На деревах прокачування є нові заклинання і скіли, пасивні і активні навички, а також перманентні апгрейд: здоров’я, мани, захисту і так далі. Найчастіше всеперманентні апгрейди доводиться вибирати з декількох доступних.наприклад, розблокувавши осередок підвищення здоров’я і мани, гравцеві доведеться вибрати який з параметрів підняти. Другий при цьому»згорить”.

Ще цікавою фішкою гри стали польоти на літаючому чудовисько —основному засобі пересування по континенту. В окремих випадках ця суміш пантери з пегасом дозволяє гравцеві управляти собою в часі, і astria ascending перетворюється в скролл-шутер.плюс є в грі один регіон, по якому можна переміщатися тільки на літаючому звірі — тут не можна буде стріляти, але можновступати в битви з шумами. Які будуть проходити в традиційному форматі-вороги і соратники будуть приземлятися спеціально заради бою.чому б і ні?

Повторюся, що візуально і технічно гра дуже хороша, але подорож по світу, одноманітні битви і нудні квести, 99% яких зводяться до позбавленим цікавих діалогів і підводкиподай-принеси, роблять astria ascending тієї jrpg, в яку можнопограти на тлі, просто насолоджуючись візуальним стилем. І наобичной або легкої складності, щоб сильно не морочитися з нетрями. Вони не так щоб густі, насправді, простоігра перетворюється в гріндфест з ворогами на позамежних дозахстероїдів. Розробники спробували додатково разбавітьпроходження невеликий міні-грою з шестигранними фішками, але янашел її не цікавою. Суть така: є поле з обмеженим числом осередків, куди гравці поміщають свої шестигранники. На гранях є знаки, що відзначають слабкість, перевагу, нейтралітет і такдалее. Завдання гравця розташовувати свої фішки так, розгортаючи їх по або проти годинникової стрілки, щоб сусідні фішки гравця переверталися.

Трофейний шлях у грі непростий. Вірніше … Він не так щоб складний, просто дуже довгий і тернистий. Проблема в достатку накопичувальних ісобірательних призів: знайти всю зброю, всі аксесуари, всі шоломи іпредмети, провести сотню раундів в міні-грі, зібрати всесуществующие фішки, і так далі.

Огляд написаний за цифровою версією гри для playstation 5, наданої редакції видавцем.