Nvidia пропонує оновити прошивку у відеокарт серії geforce rtx 30, що мають проблему displayid

22

реклама

Деякі власники відеокарт серії geforce rtx 30, а особливо rtx 3060 і rtx 3080 ti, при підключенні відеокарти до монітора через з’єднання displayport зіштовхнули з проблемою чорного екрану при завантаженні системи. Простіше кажучи, до повного завантаження операційної системи, на екранах деяких користувачів немає зображення, що не дозволяє їм зайти в bios, наприклад. Недолік легко усувається перепідключенням до порту hdmi або будь-якого іншого, але не всіх такий варіант влаштовує.

Сама проблема викликана некоректною роботою графічних прискорювачів на архітектурі ampere з технологією displayid, яка є практично у всіх сучасних моніторах з підключенням displayport. Displayid дозволяє графічному процесору комп’ютера бачити всі можливості монітора, наприклад, підтримку g-sync або freesync. Остання версія display id 2.0, що вийшла в 2017 році, додала підтримку дозволів 4k і більше, підтримку hdr, vr і частот 120 гц і вище.

Для вирішення зазначеної проблеми компанія nvidia випустила “інструмент оновлення прошивки графічного процесора nvidia для displayid” (посилання на опис інструменту і сторінкузавантаження). Після запуску інструменту він автоматично визначає, чи потрібно оновити прошивку у вашої відеокарти і при необхідності надає користувачеві можливість зробити це.

Важливо! nvidia не рекомендує оновлювати прошивку графічних процесорів за допомогою цього інструменту, якщо у вас немає проблеми з displayid! за словами nvidia, на даний момент проблемі в значній мірі схильні саме відеокарти rtx 3060 і rtx 3080 ti, однак при необхідності оновлення прошивки можна застосувати до всіх продуктів серії rtx 30.