Новий графічний процесор arm буде практично в п’ять разів швидше своїх попередників

23

Ян братт, науковий співробітник і старший директор з технологій в групі машинного навчання arm, на цьому тижні виступив з презентацією на конференції arm devsummit. У процесі виступу фахівець розповів про майбутні графічних процесорах компанії, які повинні бути анонсовані в наступному році.

mastertux, pixabay

Як повідомляє wccftech з посиланням на the register, поки не отримав ім’я майбутній графічний процесор mali оптимізується для кращої продуктивності в задачах машинного навчання. Говорячи про обчислювальну продуктивність в операціях з числами одинарної точності fp32, братт заявив, що нова модель буде в 4,7 разів швидше mali-g76, анонсованого в 2018 році. У порівнянні з новітнім mali-g710 приріст продуктивності майбутнього чіпа перевищує 40%.

Такий приріст продуктивності досягається не тільки за рахунок апаратних поліпшень, але і за рахунок оптимізації програмної частини. «це більше, ніж просто додавання інструкцій і поліпшення апаратної частини блоків, ми також повинні надати програмне забезпечення, інструменти та бібліотеки для забезпечення такої продуктивності машинного навчання», — цитує братта the register, додаючи, що arm зосереджена на прискоренні роботи нейронних мереж, що імітують мозок людини. Найбільші виробники електроніки зараз активно працюють в цьому напрямку, нещодавно samsung розповідала про плани копіювання і вставки людського мозку в твердотільну пам’ять, а intel представила друге покоління свого нейроморфного чіпа loihi.