Mozilla обійшла обмеження microsoft і дозволяє ставити firefox браузером за замовчуванням

6

В операційній системі windows 10 поміняти додаток за замовчуванням, такі як браузери, не дуже просто. За рахунок цього microsoft просуває власні продукти, на зразок браузера edge. У windows 11 поміняти додатки за замовчуванням ще складніше. Там потрібно робити це для кожного типу файлів окремо.

Розробники з компанії mozilla вирішили обійти обмеження microsoft. Випущений 10 серпня firefox 91 дозволяє в своїх налаштуваннях поміняти браузер за замовчуванням на власну користь замість використання програми «параметри».

Зроблено це за допомогою зворотної інженерії процесу зміни для браузера edge. Механізм працює і в firefox і не вимагає участі користувача після одного кліка мишею. Представники mozilla кажуть, що у користувачів повинен бути простий вибір додатків за замовчуванням. Оскільки windows 10 і 11 такого вибору не дають, розробники firefox порахували можливим взяти справу в свої руки.

Microsoft стверджує, що це непідтримуваний метод вибору додатків за замовчуванням, оскільки в ньому обходиться захист від злому з боку шкідливих програм.

Поки метод працює в двох останніх версіях windows і не виключено, що розробники інших браузерів візьмуть його на озброєння.