Mediatek анонсувала флагманський чіпсет pentonic 2000 для «розумних» тв

28

Компанія mediatek представила нове сімейство процесорів для смарт-телевізорів. Першим в лінійці став pentonic 2000, призначений для роботи у флагманських 8k-моделях нового покоління. Як уточнив розробник, сьогодні на процесорах mediatek працюють понад 2 млрд телевізорів у всьому світі.

Джерело зображення: mediatek.com

Pentonic 2000-перший в світі чіп для телевізорів, виготовлений по 7-нм техпроцесу tsmc n7. Він підтримує 8k-панелі з частотою 120 гц і навіть 144 гц, що актуально для ігрових пк і консолей останнього покоління. Процесор пропонує технологію mediatek 8k ai-super resolution-інтелектуальне масштабування контенту низького дозволу до власного дозволу екрану, а також поліпшення якості картинки в реальному часі.

Компанія повідомила, що чіп включає в себе найшвидші cpu і gpu в телевізійній галузі, але не уточнила їх специфікації. При цьому заявлена підтримка накопичувачів ufs 3.1, а при необхідності виробник може підключити швидкий модуль mediatek wi-fi 6e або навіть стільниковий модем 5g.

Pentonic 2000 є першим комерційним чіпом з підтримкою кодека versatile video coding (vvc) h. 266, актуального в епоху стрімінгових платформ, а також технології dolby vision і dolby atmos. Повідомляється про підтримку стандарту av1, який також актуальний для потокових сервісів, і телевізійного стандарту atsc 3.0 телевізори на базі mediatek pentonic 2000 вийдуть на світовий ринок в 2022 році.