Космічний зонд bepicolombo сфотографував меркурій

53

Представники esa і jaxa оголосили про перше успішне зближення зонда bepicolomboс меркурієм. Попереду ще кілька років, перш ніж корабель зможе вийти на орбіту планети, де приступить до виконання запланованих завдань.

Bepicolombo став першою місією європейського космічного агентства (esa) і японського космічного агентства (jaxa) до меркурія. 1 жовтня він наблизився до планети на дуже близьку відстань, що дозволило бортовим камерам і інструментам зібрати важливі дані і провести зйомку. Дослідники вже назвали обліт бездоганним, особливо на тлі того, bepicolombo, що на відміну від багатьох інших експедицій, використовує складну техніку зближення з точкою свого призначення.

Bepicolombo покладається на серію гравітаційних маневрів, що дозволить йому вже в грудні 2025 року вийти на орбіту меркурія. Надане зображення зроблено з висоти 1000 км, оскільки довгий час зонд знаходився поруч зі стороною планети, не освітленої сонцем. Незважаючи на це удалосьполучіть високий рівень деталізації, а на самому меркурії можна рассмотретьбольшіе кратери, що робить його схожим на місяць.

Перш ніж досягти точки на орбіті, bepicolombo здійснить ще п’ять подібних обльотів, наступний очікується 23 червня 2022 року. Після цього він розділиться на дві частини, щоб вивчити структуру, магнітне поле і атмосферу планети, а астрономи нанесуть на карту поверхню меркурія. Це посприяє розумінню процесів, що відбуваються в сонячній системі і у всесвіті.