Колишній шеф програмного напрямку пентагону вважає, що сша програли кібервійну китаю

8

Стурбованість американської влади темпами розвитку кнр у сфері інформаційних технологій і телекомунікацій вже призвела до того, що лідер ринку в особі huawei виявився мішенню для санкцій сша. Колишній глава програмного напрямку пентагону вважає, що китай обійшов сша в розвитку штучного інтелекту на 15-20 років, і «гонка озброєнь» в цій сфері безнадійно програна.

Джерело зображення: reuters

Як пояснює reuters, колишній глава пентагону з програмного забезпечення ніколас чайллан (nicolas chaillan) покинув свій пост саме на знак протесту проти повільності оборонного відомства сша у сфері цифрової трансформації. На його думку, успіхи китаю у сфері кібербезпеки та штучного інтелекту дозволяють цій країні розраховувати на домінування у світі майбутнього, контролюючи все — від засобів масової інформації до геополітики. Своїми міркуваннями чайллан поділився в інтерв’ю financial times.

За словами відставного шефа програмного напрямку пентагону, в сша питання кібербезпеки в багатьох відомствах знаходяться «на рівні дитячого садка». Перевага китаю в цій сфері вже вимірюється 15-20 роками, і у сша немає жодних шансів перемогти в протистоянні з кнр. Чайллан виступив з критикою google, яка відмовилася від співпраці з американськими військовими у сфері штучного інтелекту, пославшись на питання етичного характеру. Китайські ж компанії, за його словами, були змушені співпрацювати з військовими кнр без оглядки на етику.