Kioxia почне виробництво ssd pcie 5.0 зі швидкістю читання до 14 000 мбіт/с вже в 2021 році

19

Перш ніж приступати до написання даного матеріалу ми б хотіли задати нашим читачам просте питання: у багатьох з вас на комп’ютерах встановлені твердотільні накопичувачі стандарту pcie 4.0? справа в тому, що ще до недавнього часу швидкісним інтерфейсом могли похвалитися тільки процесори amd останніх поколінь. Ну а intel отримала підтримку швидких ssd зовсім недавно. Так ось, незважаючи на те, що pcie 4.0 вже майже 2 роки на ринку, зустріти такі накопичувачі в системах вкрай складно. Наприклад, автор даного матеріалу використовує в якості системного диска м2 samsung 980 на 250 гб, але майже не відчув приріст швидкості в порівнянні з попереднім ssd sata3.

Теоретичною межею pcie 4.0 є швидкість до 16 гбіт/с на канал. Відомо, що pcie 5.0 повинна подвоювати показник, а значить ми отримаємо 32 гбіт/с. Сьогодні у продажу можна зустріти наддорогі ssd pcie 4.0 зі швидкістю читання до 7000 мб/с. Здається, що в порівнянні з 500 мб/с на sata3-це просто прорив. Так здавалося, до тих пір, поки intel не повідомила про сумісність нових процесорів alder lake з pcie 5.0. Так от, якщо ви вже запланували покупку 16-ядерного core i9-12900k, то саме час звернути увагу на новий твердотільний накопичувач kioxia.

Зазначений прототип призначений для центрів обробки даних, проте виробник планує запропонувати аналогічну швидкість і для споживчих ssd. Точних даних про терміни виходу подібного продукту немає, але поки немає і бажаючих його купити. Отже, новинка повністю підтримує новий інтерфейс pcie 5.0 і пропонує швидкість читання 14 000 мб/с і запису до 7000 мб/с.таким чином вдалося обійти свій же накопичувач cm6 (6900/4200 мб/с) по швидкості читання на 103% і запису на 67%.

Зросли й інші показники, а затримки скоротилися на 77%. Перші накопичувачі для центрів обробки даних отримають восьмиканальний і шістнадцятиканальний контролер, що припаде до смаку вимогливим клієнтам. Мінімальна ємність складе 1.6 тб, а максимальний обсяг – 30 тб. Виробник планує зробити серію надзвичайно витривалою, обіцяючи показник від 1 до 3 dwpd (що характеризується числом повних перезаписів накопичувача на добу). Випуск відбудеться вже в 4 кварталі, але kioxia не очікує, що проникнення буде дуже швидким. Великим клієнтам буде потрібно до півроку, ну а користувачі побачать швидкісні накопичувачі в магазинах вже в 2022 році.