Ірландія перевірить, як tiktok обробляє дані неповнолітніх користувачів

22

Стало відомо, що комісія із захисту даних ірландії почала перевірку щодо сервісу коротких відео tiktok. Відомство має намір вивчити механізми обробки даних неповнолітніх користувачів і засоби перевірки віку дітей молодше 13 років. Також регулятор, що стежить за дотриманням в країні загального регламенту щодо захисту даних (gdpr), що діє на території євросоюзу, висловив стурбованість з приводу можливої передачі даних користувачів платформи в китай.

Зображення: sheldon cooper / sopa images / lightrocket / getty images

У відповідність з чинним законодавством, порушення gdpr загрожує компанії штрафом у розмірі до 4 % від річного доходу або €20 млн. Річний дохід китайської компанії bytedance, що є власником сервісу tiktok, в 2020 році склав $34,3 млрд. Варто відзначити, що компанія перебуває в процесі відкриття європейської штаб-квартири, яка повинна з’явитися в дубліні.

Представник tiktok заявив, що для обробки призначених для користувача даних сервіс використовує механізми, схвалені євросоюзом. Він також запевнив, що компанія буде співпрацювати з ірландським регулятором для вирішення виниклих питань. Нова перевірка механізмів роботи tiktok розпочата на тлі стрімкого зростання популярності сервісу по всьому світу, а також стурбованості урядів ряду країн, які не виключають, що платформа може використовуватися для шпигунства на користь китайської влади.

У великобританії tiktok пред’явлений окремий позов на кілька мільярдів фунтів стерлінгів за нібито незаконний збір особистих даних мільйонів дітей. Позивачі стверджують, що платформа збирала дані неповнолітніх користувачів, не отримавши на це явної згоди, яка у випадку з дітьми надається їх батьками. Tiktok відкидає ці звинувачення, заявляючи, що на платформі діє «надійна політика для захисту всіх користувачів, особливо підлітків». Раніше tiktok також стикався з позовами з приводу неправомірної обробки даних користувачів в сша, нідерландах, великобританії та ін.