Intel заплатить тайванській компанії via $125 млн за частину американського підрозділу

17

Тайванська компанія via technologies повідомила про укладення незвичайної угоди з компанією intel. За умовами угоди виходить, що intel забере до себе на роботу частину інженерів з підрозділу via в остіні, штат техас. Цей підрозділ створено на базі колишньої компанії centaur technology, яку via купила приблизно 20 років тому і займалося воно розробкою x86-сумісних процесорів. Більше про угоду нічого не відомо.

Джерело зображення: digitimes.com

Судячи з непрямих ознак, сам підрозділ, його активи, пов’язані з розробками, патенти та інше залишаються у via. Компанія intel лише “завербує деяких співробітників”, як сказано в прес-релізі тайванської компанії. Ні intel, ні via поки не дали джерелу розширений або уточнюючий коментар щодо цієї угоди, тому ми очікуємо продовження цієї теми.

Справи у via йдуть ні хитко, ні валко. Головна заслуга via в тому, що за останні 20 років вона вважалася третім у світі гравцем на ринку x86-сумісних процесорів, утримуючи частку на цьому ринку на рівні часток відсотка проти величезних часток intel і amd. З якихось теж не до кінця зрозумілих причин у via залишилася ліцензія на розробку і виробництво х86-сумісних процесорів, на що intel з певного моменту стала закривати очі.

Більш того, з 2013 року via стала співпрацювати з китайською компанією zhaoxin semiconductor, якій допомогла розробити доморощені x86-сумісні процесори і навіть рік тому продала китайському партнеру якусь частину патентів на архітектуру x86, що ще сильніше заплутало непрості ліцензійні відносини між intel і via. І тепер ця угода, після якої залишається більше питань, ніж відповідей. Чекаємо роз’яснень і сподіваємося їх отримати.