Intel створив ноутбук з двома екранами, керований поглядом

289

Intel створила концепт геймерського пристрою Honeycomb Glacier з двома екранами. Представлений компанією ноутбук Intel крім основного, оснащений також додатковим дисплеєм, який фіксується під потрібним кутом. За допомогою камери, яка стежить за поглядом користувача, перемикання між екранами відбувається рухом очей.

Основний 15,6-дюймовий дисплей розміщується на звичному місці. Його доповнює 12,3-дюймовий екран, який знаходиться там, де найчастіше розташовується клавіатура стандартного ноутбука. Так що він трохи посунув клавіатури Honeycomb Glacier, яка в свою чергу, зайняла місце тачпада.

Розташування допоміжного дисплея в площині клавіатури відноситься до давно відомих прийомів. Однак на відміну від інших пристроїв ноутбук Інтел має свою специфіку. Його додатковий екран рухливий. При бажанні він може підніматися, стійко фіксується в певному положенні за допомогою роликового механізму. Прототип не втрачає рівноваги завдяки горизонтальній підставці. Мотором ноутбука став восьмиядерний фірмовий чіпсет Intel. У просторі за допоміжним дисплеєм розмістилася система охолодження.

Для простоти управління ноутбук з двома екранами отримав камеру Tobii, яка стежить за користувачем і вловлює руху його очей. Ігровий Honeycomb Glacier активує потрібний дисплей, після того, як користувач переведе на нього погляд. Це дозволяє використовувати на двох дисплеях одночасно різні додатки, наприклад, соціальну мережу – на одному, робочу програму – на іншому.

Продемонстрований в якості концепту ноутбук Intel поки не планується виробником для виходу в серію. Більшість елементів Honeycomb Glacier, включаючи допоміжний дисплей, використані вже в готовому вигляді. У той же час багато робочі прототипи Інтел згодом переростають у повноцінні готові рішення. Так сталося і з концептуальним пристроєм під назвою Tiger Rapids, де один з двох екранів виконував функції клавіатури за технологією E-Ink. Intel познайомила з його прототипом в 2018 році, а згодом це рішення втілив інший бренд у своєму фірмовому ноутбуці. Ним став Lenovo, а пристроєм – Yoga Book C930. Перехід Honeycomb Glacier від стадії лабораторної моделі до повноцінного девайсу багато в чому залежить від того, наскільки цей прототип стане цікавий іншим виробникам, хоча Intel досить оптимістичний на цей рахунок.

Джерело: http://astral-td.com.ua/