Intel показала xess — власну технологію іі-масштабування зображення в іграх

13

Під час architecture day компанія intel не тільки розповіла про своєму першому дискретному ігровому відеоприскорювачі arc alchemist, але і продемонструвала його ключову особливість — технологію інтелектуального масштабування xess (xe super sampling), яка здатна дворазово збільшити продуктивність у високих дозволах без видимої втрати якості зображення.

Технологія xess працює на матричних xmx-движках, які додані в графічну архітектуру ядра xe. Ці движки здатні прискорювати алгоритми ші, і саме на їх обчислювальних можливостях заснована робота xess. Технологія використовує глибоке навчання для синтезу зображень, близьких за якістю до рендерингу з високою роздільною здатністю. Іншими словами, xess схожа на nvidia dlss: технологія реконструює деталі зображення на субпіксельному рівні з сусідніх пікселів, а також з попередніх кадрів з компенсацією руху. В результаті гри, в які можна грати тільки при низьких налаштуваннях якості або дозволу, отримують плавний ігровий процес з більш високими настройками якості і дозволу.

За процес реконструкції зображення з підвищеною деталізацією в xess відповідає нейронна мережа. Застосування цього алгоритму, згідно заяв intel, дозволяє підняти частоту кадрів в 2 рази в порівнянні зі звичайним рендерингом в цільовому дозволі. Окремо наголошується, що затримка, що вноситься в ігровий процес алгоритмами xess незначна на тлі повного часу рендеринга кадру.

Повідомляється, що технологія xess зможе працювати в тому числі і на вже присутньої на ринку інтегрованої графіку з архітектурою xe lp, де замість матричних движків xmx вона буде використовувати набір інструкцій dp4a. Однак приріст продуктивності в цьому випадку буде нижче.

Під час презентації intel показала, як xess працює на прототипі графічної карти arc alchemist в демо на базі unreal engine 5.

Компанія продемонструвала дворазове збільшення fps в дозволі 4k при використанні інтелектуального масштабування, а також дала можливість побачити якість зображення, яке будується технологією xess.

Зображення збільшено в 2 рази

Зображення збільшено в 4 рази

Зображення збільшено в 4 рази

Intel обіцяє забезпечити широку підтримку xess в іграх. Кілька ігрових розробників вже вбудовують дану технологію в свої продукти. Крім того, для незалежних розробників готується загальнодоступний sdk. Перша версія бібліотек для реалізації xess за допомогою xmx-движків відеокарт alchemist стане доступна вже в цьому місяці. Версія sdk для інтегрованої графіки, що працює через dp4a, вийде пізніше цього року.