Huawei випускає власну операційну систему для смартфонів

316

Huawei, постраждала від конфлікту з владою США, який вилився в ряд санкционных заборон, має намір офіційно запускати власну операційну систему. Дана платформа позиціонується як заміна андроїд, над якою компанія працює з 2012 року. В її основі лежить ядро Linux. Запуск ОС Huawei заплановано вже в червні.

З чого все почалося

Не так давно влада США заборонила американським підприємцям і компаніям вести справи з Huawei без спеціально виданого урядового дозволу. Китайський бренд потрапив у немилість, а свої дії адміністрація пояснила тим, що певна діяльність Huawei надає загрозу зовнішньої політики та внутрішньої безпеки Штатів.

З-за санкционных заборон Huawei тепер не має можливості використовувати технології, деталі і продукти американських компаній. Співпраця з китайцями призупинили гіганти Intel, ARM, Google, яка відкликала ліцензію на використання своєї операційної системи. В результаті китайський бренд позбувся доступу до ОС Android для своєї продукції та сервісів Google Play. Все це не могло не позначитися на падіння продажів Huawei разом з дочірнім брендом Honor, хоча компанія продовжує робити кроки в бік своєї самодостатності.

Китайський бренд впевнено дивиться в майбутнє і робить оптимістичні прогнози. Керівництво Huawei вважає компанію досить самостійній частині забезпечення компонентами своїх продуктів. За словами одного з топ-менеджерів, у компанії є весь набір процесорів, крім чіпсетів Intel для настільних пристроїв і серверів. Їм на заміну прийдуть фірмові ARM-рішення та власні бази даних – замість рішень Oracle.

Подробиці нової ОС

Попередньо заміна Android для смартфонів Honor і Huawei отримає міжнародна назва Ark OS, залишивши для рідного Китаю найменування HongMeng OS. Операційна система Huawei, за словами представників компанії, володіє підтримкою Android-додатків, які не потребують модифікації та додаткових налаштувань під час перенесення. Також ОС Huawei буде містити фірмовий магазин додатків, звідки можна брати ігри і програми.

Універсальність системи, про яку згадує Huawei, дозволить завантажити її не тільки на мобільні пристрої. Вона також сумісна з настільними ПК, планшетами, смарт-годинами, телевізорами та іншими гаджетами. Для встановлення додаткових додатків компанія пропонує фірмову платформу Huawei AppGallery, вбудовану в Ark OS.

Анонсована операційна система Huawei як заміна Андроїд була повністю готова ще на початку 2018 року. На той момент компанія не планувала її запуск, оскільки продовжувала співпрацювати з Google та іншими корпораціями. Фірмова ОС виконувала роль запасного варіанту, для якого зараз прийшов час.

Джерело: http://catalog-security.com.ua/