Google chrome 93-чергове оновлення популярного браузера

13

Компанія google випустила чергову стабільну версію свого браузера google chrome.

Це не дуже функціонально насичене оновлення, яке головним чином спрямоване на підвищення загальної якості програми і трохи покращує роботу деяких функцій.

Як завжди, користувач може не відразу побачити нововведення — деякі з них вводяться методом розгортання, а воно відбувається поступово.

інтерфейс google chrome

Що нового в google chrome 93

  • додана можливість відображення файлів, що зберігаються на google диск, на сторінці нової вкладки.
  • замок-індикатор, розташований перед адресним рядком і дає доступ до вікна інформації про сторінку, замінений на стрілку. При майже повному переході всіх популярних сайтів на https в значку замка немає особливого сенсу. Якщо сайт не підтримує https, у нього як і раніше відображається плашка «не захищено». Ця зміна доступна тільки частині користувачів.
  • перероблено віконце інформації про сторінку (замочок/стрілка перед адресним рядком). Тепер інформаційне вікно відображає спочатку найважливішу інформацію, оновлена структура включає підрозділи, а випадаючі меню дозволів замінені на перемикачі.
  • покращено відновлення закритих груп вкладок. У функції відновлення закритих вкладок через розділ “нещодавно закриті” меню “історія” додано відображення всіх вкладок закритої групи з можливістю відновлення кожної окремо.
  • додано попередження при зверненні до функції “видалення даних про переглянуті сторінки” під час використання режиму «інкогніто». Попередження пояснює, що при використанні функції очищення сеанс приватного перегляду закінчиться і всі вкладки будуть закриті.
  • скасована підтримка операційною системою ubuntu 16.04.

Як завжди, нова версія google chrome приносить багато змін для веб-розробників. Розширена підтримка новітніх веб-технологій, додані нові політики, розширені деякі api, а також зроблені поліпшення в інструментах веб-розробки. Ознайомитися з подробицями можна на спеціальних ресурсах розробника: chrome platform status і в chrome developers.