Gimp (gnu image manipulation program) – вільний графічний редактор. Найпотужніша програма, розрахована на роботу з растровою графікою і частковою підтримкою векторної. Програма існує більше 20 років і вважається інструментом, здатним замінити собою комерційний і дорогий

22

adobe photoshop.

Gimp-один з найвідоміших вільних проектів. Ліцензія проекту дає повну свободу на використання, поширення і модифікацію програми, а над її створенням працює маса незалежних розробників з усього світу на добровільних засадах, що називається «just for fun», тобто, тільки заради інтересу і бажання допомогти розвитку проекту. Зрозуміло, це програма зі світу gnu / linux, проте є версія і для windows.

Gimp є повнофункціональним графічним редактором з функціональність, порівнянної з adobe photoshop. Цей графічний редактор призначений як для любителів, так і для професіоналів і здатний вирішити будь-які творчі завдання. Художники, ілюстратори, дизайнери, фотографи можуть творити справжнісінькі чудеса за допомогою цієї програми.

Безліч інструментів для малювання, управління, модифікації та корекції; різноманітні фільтри для обробки зображення; потужна підтримка шарів і масок; широкі можливості управління кольором і маса інших можливостей. Дуже важлива існуюча підтримка додаткових модулів, завдяки яким, можна включити в програму нові можливості.