Gigabyte відкликає спірні блоки живлення gp-p750gm і gp-p850gm, хоча і впевнена в їх надійності

13

Компанія gigabyte виступила з офіційною заявою після масових повідомлень про тотальний шлюб деяких моделей її блоків живлення. Зокрема, мова йде про моделі gigabyte gp-p850gm і gp-p750gm. За оцінками журналістів, шлюб є приблизно в половині блоків. Ряд профільних видань підтвердили, що отримані ними для оглядів бп виходили з ладу під навантаженням.

Джерело зображення: vortez

Компанія опублікувала наступну офіційну заяву:

«компанії gigabyte відомо про те, що деякі змі ставлять під сумнів якість її блоків живлення моделей gp-p850gm і gp-p750gm. Gigabyte з пишається дизайном і якістю своїх продуктів, тому до подібних повідомлень ставиться вкрай серйозно. Ми хотіли б прийти до вирішення зазначеної потенційної проблеми наступним чином:

  1. при використанні настільних пк бувають випадки, коли пікова споживана потужність перевищує допустимі значення продуктивності самого блоку живлення. Для таких випадків в моделях бж gigabyte gp-p850gm і gp-p750gm передбачений захист від перевантаження по потужності (over power protection, opp). Вона автоматично завершує роботу пк в разі, коли показник потужності перевищує допустимі межі видаваної потужності, закладені в сам бп. Для моделей gp-p850gm і gp-p750gm функція opp дозволяє перевищити ліміт допустимої потужності на 20-50 % понад заявлену. Таким чином модель gp-p850gm здатна короткочасно забезпечити 1020 ~ 1300 вт живлення, а модель gp-p750gm — 900 ~ 1125 вт живлення.
  2. компанія gigabyte цінує і бере до уваги будь-які відгуки та пропозиції від наших медіапартнерів і професіоналів сфери пк. Сторонні джерела повідомили нас про потенційні проблеми з відключенням моделей бп gp-p850gm і gp-p750gm при тестах з високими струмами з використанням обладнання, що імітує навантаження протягом тривалого періоду часу і в умовах, близьких до спрацьовування захисту opp. Такі тривалі тести можуть призвести до скорочення служби компонентів бп gp-p850gm і gp-p750gm.
  3. для запобігання цих потенційних проблем, виявлених третіми сторонами, зокрема, в ході тестування блоків живлення з використанням обладнання для імітації навантаження протягом тривалого періоду часу і в умовах, близьких до спрацьовування захисту opp, компанія gigabyte повідомляє про зниження граничного допустимого порогу навантаження на бп перед спрацьовуванням захисту opp. Для моделі gp-p850gm нові значення становлять 950 ~ 1050 вт, а для моделі gp-p750gm — 825 ~ 925 вт.
  4. компанія gigabyte високо цінує довіру своїх клієнтів до якості її продукції і подальшого сервісу. Однак ми хотіли б підкреслити, що потенційні проблеми наших бп, про які повідомлялося раніше, схоже, виникали тільки у випадку з використанням обладнання, що імітує навантаження протягом тривалого періоду часу і в умовах, близьких до спрацьовування захисту opp, а не в умовах реального, звичайного, повсякденного використання бп.
  5. моделі блоків живлення gp-p850gm і gp-p750gm відповідають всім необхідним стандартам безпеки і оснащені технологіями ocp (захист від перевищення навантаження), otp (захист від перевищення температури), ovp (захист від перевищення напруги), opp (захист від перевищення потужності), uvp (захист від зниження напруги) і scp (захист від короткого замикання).
  6. щоб заспокоїти власників блоків живлення моделей gp-p850gm і gp-p750gm компанія gigabyte готова провести їх заміну. Для першої моделі виробник пропонує провести заміну бж з модельними номерами від sn20343g031011 до sn20513g022635, для другої — від sn20243g001301 до sn20453g025430».

Як випливає з офіційної заяви, gigabyte не готова визнати виробничий брак, і продовжує відкидати претензії до якості. Випадки виходу блоків з ладу списуються на штучні умови, які журналісти спеціально створюють для цілей тестування. При цьому компанія вважає за краще не помічати численні негативні відгуки з боку покупців.

Проте gigabyte згодна замінити користувачам ці бп, навіть незважаючи на те, що вони, як їм здається, забезпечували якісну роботу до і після змін в показнику захисту opp. Однак слід враховувати, що умови заміни можуть відрізнятися від регіону, де були придбані дані моделі бп. Для отримання додаткової інформації з цього питання компанія рекомендує звернутися до місцевого сервісного центру gigabyte.