Джим райан: до приходу playstation російський ігровий ринок був крихітним

13

Президент sony interactive entertainment джим райан пишається своєю багаторічною роботою на посаді керівника європейського підрозділу playstation . Про це він розповів у бесіді з журналістом 8 gamesindustry.biz крістофером дрінгом . Запис розмови опубліковано на youtube .

Джим райан почав займатися популяризацією бренду playstation в європі з моменту запуску найпершої консолі sony в 1994 році. Йому фактично довелося з нуля побудувати європейську видавничу гілку платформотримача, особисто домовлятися про відкриття офісів в різних містах і країнах, вести переговори з торговими мережами і наймати співробітників. У підсумку європа стала ключовим регіоном playstation, але це коштувало райану і його команді величезних зусиль.

Нинішній президент sony interactive entertainment зізнався, що одна з проблем була пов’язана з роздробленістю європейського континенту і непростою економічною ситуацією в різних регіонах, що особливо проявлялося в період запуску playstation 2. Загальна валюта єс ще не була введена, тому sony доводилося думати про динаміку цін у величезній кількості національних валют.

” у 1999-2000 роках економіка європейських країн переживала не найкращі часи, євро ще не було. Ми мали [ціни у вигляді] 299 фунтів стерлінгів, 800 німецьких марок, 2100 французьких франків, 2000 песет, 40000 лір… Так що непросто доводилося. У сша і японії справи йшли добре, а в європі ми нічого не могли продати.

Керівництво європейського офісу, куди входив і я, викликали в токіо зустрітися з батьком playstation кеном кутарагі. Він посадив нас за стіл і сказав: “будь ласка, розберіться зі своїм неефективним бізнесом”. Ми повернулися і все виправили. А решта-вже історія. Тому що в підсумку європа виявилася головною територією playstation 2″.

Одним з ключових досягнень райан вважає запуск і популяризацію playstation в тих країнах, де ігрові ринки або були відсутні повністю, або були зовсім крихітними. до таких належить і росія . Ситуація почала особливо поліпшуватися в поколінні playstation 2 .

“ми відкрили ринки, де ніякої ігрової культури раніше не було. Наприклад, на середньому сході люди взагалі не грали в ігри до приходу playstation. Російська індустрія була зовсім крихітною до playstation. Іспанія-знову ж таки, дуже і дуже маленький ринок був до playstation. Ми зробили крок вперед і збільшив охоплення”.

За часів playstation 2 sony також почала замислюватися про розширення демографічного охоплення. Наприклад, музичні ігри серії singstar виявилися надзвичайно популярними в європі серед аудиторії, яка традиційними іграми цікавилася мало. Пізніше вийшов інноваційний аксесуар eyetoy .