Дитина грає в клуб романтики: що робити?

23

Мобільний додаток клуб романтики стає все більш популярним серед користувачів самого різного віку: в нього грають і юні дівчатка, і підлітки, і навіть зовсім дорослі люди. Гра пропонує цікаві історії, розраховані на широку цільову аудиторію, а захоплюючий динамічний сюжет, взаємодії з колоритними героями і справжня інтрига захоплюють з перших хвилин, не дозволяючи гравцям просто так закинути додаток.

Однак багато мам, виявивши на телефоні у дитини «клуб романтики», починають бити тривогу і турбуватися про поганий вплив гри на розвиток їх підростаючого чада.

Батьків, не присвячених в те, що таке «клуб романтики», може збентежити навіть сама назва програми, адже дівчаткам раннього віку замислюватися про романтику явно рано. Але чи так ця гра небезпечна, як хвилюючим батькам може здатися на перший погляд? спробуємо розібратися разом.

Що таке клуб романтики: путівник для батьків

Клуб романтики від розробника your story interactive доступний на ios і android. Це збірник текстових візуальних новел , в яких гравця ведуть за сюжетом інтерактивної історії. Але в певний момент ви можете самостійно робити вибір реплік або дій вашого персонажа з наданих грою варіантів, тим самим впливаючи на подальший сюжет. Приклад серії:

Історії в клубі романтики пропонуються самих різних жанрів-від містики і фентезі до повсякденності і комедії. Наприклад, в сюжеті “я полюю на тебе” головній героїні належить зайнятися розслідуванням вбивства своєї тітки, власниці величезного особняка; в новелі “дракула: історія кохання” ми дізнаємося таємницю самого легендарного вампіра; вампіри та інші надприродні істоти присутні і в сюжеті» народжена місяцем ” або “грішний лондон«; зате в історіях» по тонкому льоду «і» 10 бажань софі” ми граємо за звичайних дівчат, які справляються зі своїми проблемами в повсякденному житті.

Сюжет подається через опис (текст) того, що відбувається і репліки або думки персонажів – на тлі анімації або статичних кадрів. Всі новели створені дуже барвисто: красиві інтер’єри, в яких відбувається дія, симпатичні намальовані персонажі, ніби зійшли з обкладинки глянцевого журналу, а ідеально відповідний музичний супровід вдало доповнює ігрові сцени. Все це дозволяє з головою зануритися в атмосферу того, що відбувається на екрані вашого телефону.

Оскільки гра орієнтована на жіночу аудиторію, героїнею практично кожної новели є дівчина, зовнішність якої гравці вибирають самостійно на початку будь-якої історії. Лише недавно в клуб романтики була додана “експериментальна” історія “хроніки гладіаторів”, в якій надають можливість зіграти за головного героя-хлопця.

Однак в більшості випадків наша героїня – дівчина приблизно 18-22 років, яка не тільки опиняється в центрі подій і пригод, але і має можливість вибудовувати романтичні відносини з іншими персонажами ( будь-якої статі ), що може завершитися вельми пікантними сценами. Це важливо враховувати і знати, чи можна дозволяти дочки грати в клуб романтики і з якого віку.

Захопившись грою, діти і підлітки можуть проводити з телефоном занадто багато часу, забуваючи про необхідність зробити уроки та інші справи, що теж турбує батьків. Однак в додатку присутній “обмежувач” – чашки чаю, які витрачаються досить швидко і повільно накопичуються, що змушує гравців робити перерви в грі.

ще один важливий факт, про що повинні знати батьки дитини, що грає в клуб романтики, – додаток орієнтований на монетизацію . Ігрова валюта-алмази, які дають доступ до платних сцен, дозволяють купувати додаткові дорогі наряди для головної героїні, та й взагалі роблять гру набагато цікавіше і яскравіше. Алмази, як і чашки чаю, можна не тільки збирати безкоштовно, але і придбати за реальні гроші, тому батьки повинні стежити, чи не має дитина доступу до кредитної картки і не донатить в гру без їх дозволу.

Втім, є способи, як швидко і безкоштовно отримати алмази (кристали) і чашки чаю в клубі романтики.

Проблема, що в клуб романтики грають зовсім юні дівчатка: мінуси гри

Найчастіше трапляється, що в школі в клуб романтики грає практично вся жіноча половина класу, обговорюючи сюжетні ходи і персонажів, і дівчинка 11-12 років просто не може не приєднатися до загального захоплення. Але батьків поява у дочки на телефоні цього додатка може стривожити.

Головні побоювання батьків з приводу проблем клубу романтики полягають в тому, що:

 • додаток містить рейтингові сцени , і якщо для дорослих гравців це нормально, то для юних дівчаток – неприйнятно.
 • «вилизана ” картинка і ідеальні персонажі «як з обкладинки журналу» , які навчать дівчинку невірним сценаріям вибудовування відносин. Згодом, дорослішаючи, вона може зіткнутися з труднощами в спілкуванні з протилежною статтю в реальному житті, чекаючи від хлопців ідеальної поведінки, як у її фаворитів в грі.
 • наявність в деяких романах лгбт-ліній , де крім основних гетеросексуальних романтичних відносин можна розвивати і побічні-між головною героїнею та іншою дівчиною.
 • дитина занадто багато часу проводить за грою. особливо ця проблема актуальна для тих дівчаток, яким дозволено оплачувати батьківськими грошима ігрові покупки – для них бар’єр у вигляді чашок чаю не завжди діє, і вони можуть «залипати» в улюблену гру годинами.

Всі перераховані причини змушують батьків йти на досить жорсткі заходи, видаляючи гру з телефону дитини і встановлюючи заборони. Однак, як відомо, заборонений плід солодкий, і все це може просто не подіяти. Не виключено, що дівчинка буде грати, позичивши телефон у друзів і в моменти, коли батьків немає поруч – наприклад, на уроках в школі, що тільки погіршить ситуацію.

З психологічної точки зору, жорсткими заборонами ви тільки погіршите відносини зі своєю дитиною. Крім того, у дівчинки можуть зіпсуватися відносини і з подругами, адже, позбувшись доступу до гри, вона віддалиться від існуючих в соціумі трендів і відірветься від колективу.

Таким чином, якщо ваша дочка грає в клуб романтики, потрібно діяти трохи інакше.

 1. при скачуванні програми можна побачити, що вікове обмеження клубу романтики – 16+.

При цьому по офіційній групі гри видно, що в неї грають дівчатка 11-14 років і старше. Перш за все, встановіть самі, з якого віку вашої дочки можна грати в клуб романтики . Якщо ви вважаєте, що вона ще занадто маленька для цієї гри, спокійно і м’яко поговоріть з дитиною, пояснивши все так, щоб дівчинці не було ніяково.

 1. найбільш мудро надходять мами, які грають в клуб романтики разом зі своїми дочками. Ви можете пояснювати своїй дитині якісь незрозумілі моменти, віртуозно йти від намічаються в сюжеті пікантних сцен і робити упор тільки на пригоди і просте спілкування з цікавими персонажами в історії.

Незважаючи на можливі побоювання деяких мам, клуб романтики може виявитися дуже навіть корисним для підлітка. Пропонуємо розглянути позитивні аспекти гри:

 • історії зроблені професійно і красиво, без вульгарності. навіть під час постільних сцен герої залишаються в одязі або в нижній білизні, тут ми ніколи не побачимо повністю оголених силуетів. Набагато більш рейтингові сцени дитина може споглядати в художніх фільмах, загальнодоступно транслюються по телевізору.
 • пікантні сцени доступні тільки за алмази , причому в деяких випадках ціна на платні варіанти дуже висока. За рахунок цього доступ до високорейтингової романтики у вашої дочки може бути сильно обмежений.

 • красиві і розвиваючі новели. у деяких з них, як, наприклад, в історії «серце треспії», що перегукується з сюжетом кращих диснеївських мультфільмів, дівчинка може зануритися в казку, відчувши себе справжньою принцесою. Інші ж історії здатні значно розширити кругозір і дозволити гравцеві дізнатися більше про скандинавської міфології («шлях валькірії»), османської імперії xv століття («дракула: історія кохання»), життя в стародавньому китаї і китайському фольклорі («легенда верби»), грецьких богів («лють титанів») і т. Д.

 • статеве виховання. клуб романтики вчить, як вести себе у відносинах з протилежною статтю – і краще, якщо юна дівчина навчиться на своїх помилках в грі, ніж «наб’є шишки» в реальному житті.
 • розвиток фантазії і швидкочитання. оскільки це текстові новели, то гравець повинен сприймати досить великі обсяги тексту. По суті, це та ж книга, тільки подана вІнтерактивному форматі. Читаючи, дитина буде розвивати навички швидкого читання, а бажання продумувати інші варіанти і продовження до улюблених історій розвине фантазію.
 • тренування іноземних мов. гра доступна не тільки російською мовою: на даний момент в клубі романтики можна грати англійською, німецькою, іспанською, польською, турецькою, румунською, чеською мовами. Якщо ваша дитина вивчає якийсь з них, в настойках додатки можна поставити саме його – це стане відмінним тренажером для поповнення словникового запасу.

Як налаштувати батьківський контроль

Якщо ви все ж переконані в необхідності суворих заборон, ви можете налаштувати батьківський контроль в play market на телефоні дочки. Це не дозволить їй завантажити клуб романтики, оскільки у гри є вікове обмеження 16+.

 • відкрити play market на телефоні дитини.
 • зайти в налаштування і знайти “батьківський контроль”.

 • натиснувши на дану опцію, перевести повзунок з “викл” на включення. Перед вами відразу ж з’явиться поле, куди можна ввести чотиризначний пін-код, який будете знати тільки ви.

 • встановіть максимально допустимий віковий рейтинг для скачування ігор і додатків.

політика жорстких заходів – це не завжди вихід , і набагато краще вдатися до більш м’якого вирішення проблеми заради збереження гармонійних відносин з вашою дитиною.