Для чого і навіщо потрібні відеокарти лінійки quadro?

34

Всім привіт! сьогодні розглянемо, для чого потрібні quadro відеокарти, де і навіщо вони застосовуються, в яких програмах потрібні і чи підходять для відеоігор.

Про кращу і найпотужнішу інтегровану відеокарту 2021 року можна почитати .

Де застосовуються професійні відеоадаптери

Основне завдання будь — якої графічної карти-малювати на моніторі кадри, які готуються cpu. На графічний чіп передається повна інформація про сцену: диспозиція і переміщення об’єктів відносно один одного, їх колір і текстура, видимість, графічні ефекти, блюр, рівень освітлення, та інше.

Сьогодні для моделювання всіх об’єктів використовуються полігони-елементарні площини, розташовані в тривимірному просторі, найчастіше трикутники. З них складаються повноцінні 2d і 3d моделі. Чим більше цих полігонів містить об’єкт, тим вище його деталізація і тим більше зображення нагадує кіно або якісно зроблений мультфільм.

У старих іграх всі об’єкти мали незграбні форми, так як обчислювальні потужності продуктивних комп’ютерів були істотно скромніше нинішніх. Доводилося оперувати меншою кількістю полігонів. У міру розвитку технологій обробки відео кількість полігонів збільшується, що робить графіку більш реалістичною.

У сучасних відеоіграх один персонаж може складатися зі значної кількості трикутників — від 15 до 45 тисяч.

Якщо персонажів багато і вони рухаються, то для гарної отрисовки потрібен продуктивний чіп gpu. Додайте сюди затінення, глибину різкості, динамічне освітлення, трасування променів та інші ефекти. З таким завданням відмінно справляються сучасні ігрові графічні адаптери. Перед професійними ставляться трохи інші завдання.

Відмінність ігрових відеокарт від професійних

Професійні відеокарти відмінно підходять для систем автоматизованого проектування, віртуалізації, інженерних розрахунків.

Область застосування-додатки типу autocad, 3ds max, blender, solidworks, bricscad, autodesk inventor, solidedge, t-flex, ptc creo, nx, catia або fusion 360.

Фактично, професійна відеокарта зайнята тим же, що і ігрова, але з деякими нюансами.

Як правило, при роботі зі згаданими додатками не потрібно накладати ефекти» на льоту”, щоб зображення виглядало реалістичним — всі вони відпрацьовуються як частина кадру.

При 3d моделюванні важлива, в першу чергу, точність диспозиції аж до декількох пікселів.

Крім того, кількість полігонів може бути набагато вище-кілька сотень тисяч в одній сцені. Для професійних відеоадаптерів quadro характерні такі особливості в порівнянні з ігровими:

  • великий обсяг відеопам’яті;
  • експлуатація ecc-пам’яті, що виправляє випадкові помилки даних;
  • апаратна підтримка технології opengl;
  • спеціалізовані драйвери з власними настройками;
  • сертифікація розробниками прикладного пз на основі тестів;
  • специфікація портів підключення – зазвичай використовується dp1.4 і virtuallink;
  • більш висока ціна.

Крім того, професійні відеокарти підлягають жорсткій стандартизації. На основі референсних моделей свої модифікації ігрових відеокарт nvidia випускають багато відомих брендів-asus, msi, asrock, evga, inno3d, palit та інші.

Нереференсні професійні відеокарти майже не зустрічаються, а ті, які можна знайти, виробляють зовсім інші бренди — наприклад, pny, dell або hp, які взагалі не випускають ігрові відеоадаптери.

Що стосується відеоігор, то через відмінності архітектури професійні відеокарти для ігор не цілком підходять. Так, вони запускають все, що потрібно, але при цьому показують менший fps в порівнянні з геймерськими, особливо на високих і ультра налаштуваннях якості графіки.

Також раджу почитати ” відеокарта для autocad і чи потрібна вона